Aršiai kovojęs „Žalgiris“ pralaimėjo „Zenit“ © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą sugrįžo į „Žalgirio“ areną ir sužaidė pirmąsias Eurolygos namų rungtynes. Martino Schillerio auklėtiniai rezultatu 64:70 (16:20, 18:19, 17:15, 13:15) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai.

Dvikovą jau pirmosiomis sekundėmis triuškinamu dėjimu iš viršaus ir dviem taikliais metimais iš vidutinio nuotolio atidarė Joffrey Lauvergne, taiklų metimą pridėjo ir Paulius Jankūnas – 8:13. Keturis taškus surinko Lukas Lekavičius, dėjimu pasižymėjo Joshas Nebo, o Nielsas Giffey sumetė abu baudų metimus – 16:20.

Tritaškį su varžovo pražanga pataikė Edgaras Ulanovas, iš toli taikliai atakavo Mantas Kalnietis, iš po krepšio paskutinėmis atakos sekundėmis pataikė J.Lauvergne, tačiau deficitas išaugo iki divženklio – 25:37. Iš vidutinio nuotolio pataikė N.Giffey, penkis taškus pridėjo Janis Strelniekas, o J.Lauvergne įdėjo iš viršaus – 34:40.

Po pertraukos E.Ulanovas ir J.Strelniekas smeigė po tritaškį, o L.Lekavičius išlygino rezultatą –42:42. Po puikaus P.Jankūno perdavimo dvitaškį su varžovo pražanga realizavo J.Strelniekas, Emmanuelis Mudiay pataikė dvitaškį, tą patį padarė M.Kalnietis ir L.Lekavičius – 51:55.

Lemiamo ketvirčio pradžioje žalgiriečiai daugiau nei dvi minutes nepelnė taškų, o jų badą nutraukė  J.Nebo dvitaškis. Įpusėjus kėliniui dvitaškį pataikė E.Mudiay, tačiau deficitas vėl išaugo iki dviženklio 55:65. J.Nebo pridėjo taiklų dvitaškį ir vėliau įmetė baudą, N.Giffey realizavo vieną baudos metimą, savo firminį metimą įmetė L.Lekavičius, o J.Strelniekas smeigė tritaškį likus 11 sekundžių – 64:67. Pabaigą kiek geriau sužaidė svečiai ir kauniečiams teko pripažinti jų pranašumą – 64:70.

„Žalgiris“: J.Strelniekas 14, J.Lauvergne 10, L.Lekavičius 10 (6 rez. perd.), E.Ulanovas 7, J.Nebo 7 (6 atk. kam., 3 blk.), M.Kalnietis 5, N.Giffey 5, E.Mudiay 4, P.Jankūnas 2 (7 atk. kam.), A.Milaknis 0, T.Cavanaugh 0.

„Zenit“: J.Loydas 19, B.Baronas 11.