Žvilgsnis į pirmąjį „Ryto“ varžovą Europos taurėje © R.Vyšniausko nuotr.

Antradienį Vilniaus „Rytas“ pradės Europos taurės dvikovas. Pirmasis vilniečių varžovas – Manto Kalniečio vedamas Krasnodaro „Lokomotiv“ klubas. Po savaitės sostinės klubo lauks pirmoji Europos taurės varžybų išvyka. Limože vilniečiai susitiks su vietos CSP komanda. Turnyro B grupėje, į kurią pateko „Rytas“, dar yra Belgrado „NIS Partizan“, Bursos „Tofas“ ir Venecijos „Umana Reyer“ ekipos.

Praėjusiame sezone kiek netikėtai Europos taurės varžybų ketvirtfinalyje kritęs Krasnodaro klubas šiemet ir vėl laikomas vienu iš turnyro favoritų. Vasarą prie komandos vairo stojo iš Atėnų AEK atvykęs treneris Luca Banchi. Klubas pasirašė sutartis su vienu iš Lietuvos rinktinės lyderių Mantu Kalniečiu, Europos taurę su Darušafakos klubo laimėjusi gynėju Willu Cummingsu, o taip pat patyrusiais priekinės linijos žaidėjais Johnny O'Bryantu (persikėlė iš Tel Avivo „Maccabi“), Kinijoje žaidusiu Alanu Williamsu ir įvairiems NBA klubams atstovavusiu Samu Dekkeriu.

Rusijos klubo sudėtyje yra penki daug įvairų varžybų patirties turintys gynėjai. Greta M. Kalniečio ir W. Cummingso šioje pozicijoje dar žaidžia taikliarankis rusas Vitalijus Fridzonas ir Dimitrijus Kulaginas. Būtent šis žaidėjas buvo rezultatyviausias „Lokomotiv” komandoje praėjusiame sezone. Be to, neseniai klubas sustiprino gynėjų grandį, pasirašydamas sutartį su Rusijos krepšininku Grigorijumi Motovilovu.

Krasnodaro komandai pavyko suburti įspūdingą priekinę liniją. Naujokai J. O'Bryantas, A. Williamsas ir S. Dekkeris turi žaidimo NBA patirties. A. Williamsas turėtų būti pagrindiniu komandos ramsčiu baudos aikštelėje, o S. Dekkeris ir J. O'Bryantas gali žaisti tiek arčiau, tiek ir toliau krepšio. Šiuos žaidėjus keis patyręs Vladimiras Ivlevas, Europos taurę į viršų jau kėlęs Stanislavas Ilnitskis ir serbas Draganas Apičius.

Vasarą gerokai pasikeitusi „Lokomotiv“ komanda subūrė ypač daug įvairių varžybų patirties turinčius krepšininkus. Gali būti, kad treneriui L. Banchi prireiks laiko atskiras komandos dalis paversti darniai veikiančiu mechanizmu. Būtent tuo sezono pradžioje ir bandys pasinaudoti Krasnodaro komandos varžovai, tarp kurių bus ir Vilniaus „Rytas“.

Draugiškų rungtynių cikle Rusijos klubas patyrė tik vieną pralaimėjimą. Rusai du kartus nugalėjo Stambulo „Darušafaką“, taip pat įveikė Bursos „Tofas“, „Ormanspor“, „Helios“ klubus.

Informacija parengta pagal eurocupbasketball.com medžiagą.

Vilniaus „Rytas“

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos