Ž.Aleksandravičius: „A.Parachovskis žais prieš buvusį klubą ir turės papildomą motyvaciją“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Europos taurėje pergalingai startavęs, tačiau antrojo turo rungtynėse išvykoje triuškinamą pralaimėjimą Limožo CSP komandai patyręs Vilniaus „Rytas“ ruošiasi dar vieno galingo varžovo sutiktuvėms „Siemens“ arenoje. Dainiaus Adomaičio treniruojamos ekipos laukia Belgrado „Partizan“ su Arciomu Parachovskiu priešakyje išbandymas.

Prieš šį intriguojantį mūšį portalas Basket.LT susisiekė su krepšinio rungtynių komentatoriumi Žilvinu Aleksandravičiumi. Kalbėdamas apie laukiantį vilniečių iššūkį jis išskyrė abiejų komandų pranašumus ir trūkumus.

„Pirmiausiai reikia pradėti nuo dalykų esančių už aikštelės ribų, nes kaip ir sakė D.Adomaitis, detalės bus esminis dalykas – jeigu nebus klaidų, komandai pavyks gerai pataikyti. Sakyčiau, kad labai skiriasi kai su serbų klubu žaidžiama namuose ir išvykoje.

Tą puikiai parodo ir „Partizan“ pergalė namuose prieš Eurolygoje rungtyniaujančią „Fenerbache“. Belgrado klubas išvykose nėra toks galingas, koks namuose, kai žaidžia savų sirgalių akivaizdoje, todėl čia „Rytas“ turėtų turėti nemažą pliusą.

Antra, „Partizan“ – klubas „donoras“ su balkanišku mentalitetu. Tai komanda, kuri visada išaugina talentų tiems klubams, kurie turi daug pinigų, yra linkę eiti lengviausiu keliu. Taip pat yra amerikiečiai, tokie kaip Marcusas Paige'as, Torrianas Waldenas, kurie yra tik ką atvažiavę Europą ir nori parodyti save ir gauti gerą tramplyną į dar aukštesnį lygį.

Dar verta paminėti Williamą Mosley, kuris man patinka. Jis neturi didelio ūgio, tačiau yra labai šoklus. Manau, kad šis krepšininkas gali pridaryti bėdų Vilniaus ekipai“, – analizavo varžovų komandą Ž.Aleksandravičius.

Antradienį vyksiančiose rungtynėse ant „Siemens“ arenos parketo vėl išbėgs „Ryto“ sirgaliams puikiai pažįstamas A.Parachovskis. Tiesa, šį kartą vidurio puolėjas tą padarys su varžovų komandos marškinėliais. Nors baltarusio statistika Europos taurėje kukli (4 taškai, 4 atkovoti kamuoliai ir 9 naudingumo balai), Ž.Aleksandravičius įspėja, kad šį vakarą puolėjas gali būti žymiai pavojingesnis, nei pirmuose dvejuose turuose.

„Nors „Ryto“ treneris sako, kad varžovų gretose rungtyniaujantis Artsiomas Parachovskis ten vaidina ne tokį svarbų vaidmenį, bet nepamirškime, kad jis žaidžia prieš buvusią komandą ir čia bus papildoma motyvacija žaidėjui.

Ne gano to, jis turi svorio ir ūgio pranašumą, su juo gali žaisti „pick and pop“ situacijose, prisiminkime tą jo žudikišką metimą praėjusiame sezone į savo dabartinės ekipos krepšį. Kitas dalykas – Arciomas labiau patyręs už abu mūsų „centrus“. Galvoju, kad Andrea Trinchieri įvertinęs šiuos privalumus gali mesti šią kortą.

Būtina paminėti, kad Vilniuje varžovų komandoje nežais vienas iš „Partizan“ priekinės linijos žaidėjų Rashawnas Thomasas, tačiau, nemanau, kad tai gali būti palankus scenarijus vilniečiams, kadangi tą atsivėrusią skylę turės uždengti ir kone labiausiai patyręs varžovų atstovas Nikola Veličkovičius. Žinoma, metai nebe tie, bet jis vis tiek savo patyrimu gali padėti ir užvesti komandos draugus.

Nereikia nurašyti ir Stefano Birčevičiaus, manau, kad ir Žanis Peineris gali prabilti. Nors, atrodo, jo akcijos po truputį krenta ir žaidimas Eurolygoje Stambulo „Darušafakos“ sudėtyje buvo akivaizdžiai per aukštas lygis, bet kai žaidėjas atvažiuoja į šalį, kurioje yra rungtyniavęs, jam atsiranda papildoma motyvacija ir noras įrodyti, kad jis yra kažko vertas“, – vertino „Partizan“ priekinės linijos pranašumus ir rezervus krepšinio komentatorius.

Belgrado klubą treniruoja patyręs italas A.Trinchieri, kuris pastaruoju metu yra siejamas ir su Latvijos vyrų krepšinio rinktine. Vertindamas šio stratego propaguojamą žaidimo stilių komentatorius išskyrė komandinį žaidimą.

„Reikia prisiminti trenerio ketverių metų laikotarpį Bambergo „Brose“. Tada klubas irgi buvo labiau vidutiniokų ir turėjo „donoro“ statusą, bet buvo ne kartą įveikę Eurolygos favoritus. Per tuos ketverius metus, kai „Brose“ treniravo A.Trinchieri, nebuvo nė vieno ryškiai išreikšto lyderio aplink kurį būtų kuriamas žaidimas. Taigi, nebuvo galima nuspėti, kas bus pagrindinė opcija. Tas pats dabar su „Partizan“ komanda – gali iššauti tai vienas, tai kitas žaidėjas.

Jeigu varžovai bandys bėgti – „Rytas“ turi variantų tą greitą žaidimą sustabdyti ir esant reikalui įvelti varžovus į pozicinį krepšinį. Nors Serbijos klubas mėgsta ir kietą žaidimą, propaguoja kontaktą. Kaip sakė ir treneris Adomaitis baudos aikštelėje gali būti bėdų su priekine linija“, – teigė Ž.Aleksandravičius.

BASKET.LT

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos