Vilniaus „Rytas“ sezoną pasitinka ryškiai sumažėjusiu biudžetu © R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ ketvirtadienį įvykusioje spaudos konferencijoje pristatė klubo biudžetą bei papasakojo apie artėjančio sezono tikslus ir siekius.


1. Daugiau Vilniaus

Šiais metais Vilniaus „Rytas“ skirs dar daugiau dėmesio miestui, kuriam atstovauja. Komandos aprangose ryškiai matomi Lietuvos sostinės žemėlapio kontūrai, jais šį sezoną bus papuošta ir visa klubo vizualinė komunikacija. 

Su miesto savivaldybe klubas vysto „Ryto“ jaunimo piramidės projektą, į kurį jau įtrauktos dvi pajėgiausios ir skaitlingiausios Vilniaus krepšinio mokyklos.

Pavasarį klubas jungsis prie Vilniaus savivaldybės vykdomo miesto lauko krepšinio aikštelių atnaujinimo.

„Esame Vilniaus komanda. Esu tikras, kad mūsų dėmesys Vilniui paskatins vilniečius ir iš kitų miestų į Vilnių atvykusius žmones palaikyti mus ir tuomet, kai laimime, ir kuomet mums sunku“, – sako klubo direktorius Rolandas Jarutis. 

2. Komandos tikslai 2019-2020 m. sezone

Svarbiausias komandai keliamas tikslas – bekompromisė kova dėl pergalė kiekvienose rungtynėse

Vilniaus „Rytas“ turi žaisti „Betsafe-LKL“ čempionato ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finaluose.

Rolandas Jarutis: „Žinoma, tai nereiškia, kad pasitenkinsime tik patekimu į finalus. Praėjusių metų Karaliaus Mindaugo taurės finalas parodė, kad žaidėjai su didelėmis širdimis gali iškovoti dideles pergales“.

 Europos taurėje Vilniaus „Rytas“ sieks pakartoti praėjusių metų pasiekimą ir patekti tarp 8 pajėgiausių turnyro komandų. 

„Labai norime pakartoti tai, ką padarėme praėjusiame sezone, nors padaryti tai dėl sustiprėjusių varžovų komandų ir kuklesnių mūsų galimybių bus be galo sunku“, – teigia „Ryto“ direktorius.

3. Klubo biudžetas

Bendras klubo biudžetas 2019-2020 m. sezone yra 3.5 mln. eurų. Į šią sumą įeina pagrindinės komandos, dvejų dublerių komandų išlaikymas, taip pat klubo administravimo kaštai. 

Iš jų su žaidėjais turimų sutartinių įsipareigojimų vykdymui bus skirta 1.5 mln. eurų.

Vilniaus „Ryto” valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas sako, kad vienas iš pamatinių bet kokio stipraus sporto klubo bruožų - finansinė ir fiskalinė drausmė: „Žvelgiame į „Rytą” kaip į ilgalaikį projektą. Šią vasarą valdyboje priėmėme tvirtą sprendimą, jog klubas turi gyvuoti pagal savo finansines galimybes. Šių metų klubo klubo biudžetas ir suformuotas atsižvelgiant į „Ryto” finansines galimybes”.

4. Komandos komplektavimas

Komandos komplektavimo darbai šių metų vasarą buvo vykdomi atsižvelgiant į klubo finansines galimybes. Pratęsiant galiojusias sutartis ir pasirašant naujas klubui pavyko išsilaikyti numatytuose finansiniuose rėmuose. 

Komandai pavyko išlaikyti ir sustiprinti lietuvišką jos branduolį. Lietuvos rinktinės nariai ir kandidatai Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Martynas Echodas, Mindaugas Girdžiūnas liko Vilniaus „Ryte“. Klube bent sezonui lieka ir Detroito „Pistons“ NBA naujokų biržoje pašauktas ir JAV fiziškai sustiprėjęs Deividas Sirvydis. Prie komandos prisijungė ne vieną pasiūlymą iš Lietuvos ir užsienio klubų turėjęs praėjusio sezono LKL rezultatyvių perdavimų lyderis Dovis Bičkauskis.

„Rytui“, neviršijant savo finansinių galimybių, pavyko pasirašyti sutartis su trimis pajėgiais, savo šalių rinktinėse žaidžiančiais ar kitose lygos gerai pasirodžiusiais legionieriais Cameronu Bairstow (Australija), Pako Cruzu (Meksika) ir Tu Holloway (JAV).

Galimybė išsikovoti daugiau laiko aikštėje bus suteikta perspektyviausiems  jauniems Vilniaus krepšinio mokyklose augusiems ir įvairioms Lietuvos rinktinėms jau atstovavusiems krepšininkams Marekui Blaževič, Einarui Tubučiui, Karoliui Giedraičiui, Ąžuolui Tubeliui.

Be to, nepakitęs išliko ir komandos trenerių štabas. Vyriausiajam „Ryto“ treneriui Dainiui Adomaičiui talkins Mindaugas Brazys, Uvis Helmanis ir Šarūnas Ciparis.

„Aš manau, kad šiemet turėsime gerą patirties ir jaunystės, vietinių krepšininkų ir legionierių lydinį: kietą, kovingą, vieningą, autoritetų nepaisančią komandą. Tokią, kuri nesidairys į varžovų vardus ir biudžetus, o atiduos paskutines jėgas kiekviename susitikime. Komandos komplektacija šiai sezono stadijai jau baigta, tačiau aš neatmetu galimybės, jog stiprinsimės sezono viduryje“, – sako Linas Kleiza, „Ryto“ sporto direktorius.

5. Daugiau galimybių jaunimui

Šį sezoną „Rytas“ atjauninamas ne tik dėl būtinybės susiveržti diržus, tačiau visų pirma todėl, kad klubo piramidėje yra nemažai perspektyvaus Vilniaus jaunimo, jau besibeldžiančio į pagrindinės komandos duris. Tie, kurie šiemet nepateks į „Rytą“, tobulins įgūdžius Vilniaus „Perlo“ ir „Ryto-MRU“ komandose.  

Vilniaus „Perlo“ tikslas šį sezoną – individualiai ruošti žaidėjus pagrindinei komandai ir patekti į Nacionalinės krepšinio lygos atkrintamąsias varžybas.

„Ryto-MRU“ tikslas – pergalė jaunimo Eurolygos turnyre. 

„Perspektyviausią Vilniaus jaunimą mes pildome ir užsienio talentais – šiemet prie mūsų jaunimo programos prisijungė gabūs krepšininkai iš Ukrainos ir Graikijos. Tai parodo, kad „Ryto“ jaunimo piramidė yra žinoma bei gerbiama ir užsienyje“, – pasakoja R. Jarutis

6. Klubo naujokai

Šią vasarą Vilniaus „Rytą“ papildė 4 naujokai.

Dovis Bičkauskis paskutinius tris sezonus žaidė Utenos „Juventus“ komandoje, o pernai tapo daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu Lietuvos krepšinio lygos žaidėju (vid. po 5,7 per rungtynes). Krepšininkas 2018-2019 m. sezone LKL varžybose taip pat pelnydavo po 10,2 taško ir rinkdavo po 13,3 efektyvumo balo. Tiesa, D. Bičkauskis Vilniuje naujoku nebus: anksčiau jis yra žaidęs Vilniaus „Perlo“ ir „Statybos“ ekipose.

Cameronas Bairstow – 28 metų amžiaus 2,06 m ūgio – krepšininkas iš Australijos, galintis žaisti sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose. Praėjusiame sezone C. Bairstow vilkėjo Brisbano „Bullets“ komandos marškinėlius. Australijos krepšinio lygos sezone per 29 rungtynes jis vidutiniškai pelnė po 11,6 taško, atkovojo po 5,8 kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo. 2013 m. C. Bairstow debiutavo nacionalinėje Australijos rinktinėje. 2015 metais Okeanijos čempionate jis vidutiniškai pelnė po 9 taškus, atkovojo po 6 kamuolius ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą. 2016 m. Rio olimpinėse žaidynėse australas pelnė po 5,4 taško, atkovojo po 4,4 kamuolio ir atliko 0,2 perdavimo per susitikimą.

Francisco Pako Cruzas yra 29 metų amžiaus 1,91 m ūgio krepšininkas iš Meksikos, kuris nuo 2016 m. Ispanijoje gynė Fuenlabrados „Montakit“ komandos garbę. Praėjusiame sezone Pako ACB lygoje sužaidė 34 susitikimus, per kuriuos vidutiniškai pelnė po 14,4 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio ir atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo. Dvitaškius ACB lygoje F. Cruzas realizavo 51 proc., tritaškius – 41 proc., o baudų metimus – 72 proc. taiklumu. F. Cruzas yra Meksikos nacionalinės komandos žaidėjas. 2017 metais vykusiame FIBA „AmeriCup“ turnyre, kuriame Meksika iškovojo bronzos medalius, Pako buvo išrinktas į simbolinį turnyro penketuką.

Terrell Tu Holloway. 30 metų amžiaus 1,83 m ūgio amerikietis praėjusiame sezone žaidė Stambulo BB komandoje. Turkijos lygos praėjusiame sezone T. Holloway per rungtynes vidutiniškai pelnė po 20,1 taško, atliko po 4,7 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo po 2,7 kamuolio. Turkijos lygoje 2018-2019 m. sezone jis buvo 3 pagal vidutiniškai per rungtynes pelnytus taškus, 5 pagal efektyvumą ir 11 pagal rezultatyvius perdavimus. 

Komandos trenerių štabą papildė fizinio parengimo treneris Tadas Jackūnas. T. Jackūnas taip pat yra Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinių fizinio parengimo treneris.

7. Pasirengimas sezonui

Per šešis priešsezoninius susitikimus Vilniaus komanda iškovojo 4 pergales ir suklupo du kartus. Pilnos sudėties „Rytas“ žaidė tik kartą, paskutiniame draugiškame susitikime prieš „Astanos“ komandą. 

Priešsezoniniuose susitikimuose „Ryto“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė D. Sirvydis, rinkęs po 13,3 taško per susitikimą ir tritaškius realizavęs 40 proc. taiklumu. M. Girdžiūnas pridėjo po 12,  o komandos kapitonu išrinktas Eimantas Bendžius varžovams atseikėdavo po 11 taškų per susitikimą. 

rytasvilnius.lt
Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • ate

  aciu man tokio sudino krepsinio, uztenka nervus gadintis.O dar pinigus moket...

  • 0
 • vilnietis

  rip rytas, tuoj su nostalgija prisiminsim gedvydo laikus...

  • 0
 • ate

  aciu man tokio sudino krepsinio, uztenka nervus gadintis.O dar pinigus moket...

  • 0
 • vilnietis

  rip rytas, tuoj su nostalgija prisiminsim gedvydo laikus...

  • 0
 • vilnietis

  rip rytas, tuoj su nostalgija prisiminsim gedvydo laikus...

  • 0
 • ate

  aciu man tokio sudino krepsinio, uztenka nervus gadintis.O dar pinigus moket...

  • 0

Kitos naujienos