V.Čeponis: „Rytas“ vėl lipa ant to paties grėblio“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle analizavo Lietuvos klubų pasirodymus Europos turnyruose.

„JUODASIS TREČIADIENIS. KAS NUTIKO LIETUVOS KLUBAMS?

Vakar Europos fronte krito visi trys mūsų klubai. „Neptūnui“, kuris jau turi vieną pergalę, ir „Lietkabeliui“ padėtį laisvai galima ištaisyti, nes FIBA Čempionų lygos grupėse rungtyniauja po 8 komandas, todėl kiekviena ekipa pirmajame etape žais net po 14 mačų.

Tuo tarpu „Rytui“ būtina kitose rungtynėse namie įveikti Venecijos krepšininkus, nes kitu atveju šansai prasibrauti į kitą etapą bus be galo menki – antrajame grupių varžybų rate vilniečiai tris mačus žais svečiuose.

Trečiadienį „Rytą“ paskandino pamesti kamuoliai trečiojo kėlinio pabaigoje ir paskutiniame ketvirtyje. Tuo metu klaidos, susidūrus su įkyria ir kibia varžovų gynyba, pasipylė kaip iš gausybės rago. Jas varžovai labai efektyviai išnaudojo.

Taip nutinka ne pirmą kartą šį sezoną. Ką daryti? Pirmiausia tokiu atveju reikėtų kuo daugiau prasiveržimų vienas prieš vieną ir kuo mažiau perdavimų, ypač ilgų. O „Rytas“ vėl lipa ant to paties grėblio. Be to, jei atliekamas perdavimas, kamuolį priimančiam žaidėjui,būtina judėti į jo pusę, o ne laukti kamuolio stovint vietoje. Reikėtų ir kokybiškesnių užtvarų žaidėjui be kamuolio, jei kamuolys adresuojamas jam.

Anksčiau minėjau, kad man patinka šio sezono Vilniaus ekipos komplektacija. Tačiau pabrėžiu – atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Juk „Ryto“ biudžetas sumažėjo daugiau nei milijonu eurų. Vientelis dalykas, kuris labai bado akis, tai, kad trūksta fiziškai stipresnio bent vieno aukštaūgio – sostinės klubo priekinės linijos krepšininkus tiesioginiai oponentai nuolat apstumdo.

Be to, Kairys su Echodu labai panašaus stiliaus „centrai“. Abu nežaidžia nugara į krepšį, abu negali pasigirti fizine jėga (ypač Echodas) ir metimu iš vidutinio nuotolio (Echodas atakuoja kiek dažniau, Kairys apskritai meta tik iš po krepšio).

Ne treneris kalčiausias, kad vilniečiai Europos taurėje suklupo tris kartus iš eilės. Buvo ir strategų klaidelių, bet tiesiog oponentai turi kur kas didesnius biudžetus ir tuo pačiu galingesnes sudėtis. Visiškai nesutinku su tais, kurie šaukia, kad „Rytas“ beveik nenaudoja derinių. Jų pasitelkia išties nemažai, tačiau derinių atlikimas šlubuoja. Neretai dėl to, kad aukštaūgiai nepastato kokybiškų užtvarų.

„Neptūno“ krizė tęsiasi. Klaipėiečiai prapylė 4 iš eilės LKL rungtynes, tarp kurių ir „Šiauliams“ beu „Nevėžiui“. Vakar sužaistos labai blankios rungtynės su Dižono komanda. Panašu, kad uostamiesčio krepšininkai yra ir psichologinėje duobėje. Trečiadienį atrodė, kad daugelis jų rungtyniauja be ugnelės ir aistros, o tik atlieka juodą nemalonų darbą.

Abejoju, ar ir Maksvytis su šia ekipa nuverstų kalnus. Ir arkliui turbūt aišku, kad klaipėdiečiai šovė pro šalį vietoj Granto „centru“ pasirinkdami Williamsoną. Aš jau beveik netikiu stebuklu, kad jis pradės žaisti krepšinį.

Trečiadienio mače dažnai labai lėta judėjo kamuolys šeimininkų puolime. Janavičius atlieka nemažai „asistų“, bet nėra toks kūrybingas kaip jo pirmtakas Lorenzo Williamsas. Dar viena bėda – gynyba. Tarkim, Gailius suvertė 18 taškų, bet gynėsi gana atsainiai.

„Lietkabelis“ abu kartus iš esmės lygiai kovėsi su turtingesnėmis ir sudėtimi stipresnėmis komandomis – Sasaryje ir Manresoje. Vakar panevėžiečiai galėjo imti pergalę Katalonijoje, bet pataikė tik 2 trajakus iš 16.Vienu metu berods buvo 0 iš 13. Spraga Panevėžio ekipos komplektacijoje ta, kad ekipoje nėra nė vieno snaiperio. Nė vieno.

Mačo pabaigoje svečiai sužaidė nelabai protingai, kai keletas svarbių atakų buvo patikėta išsekusiam Šakičiui. Na, arba jis pats ėmėsi iniciatyvos griaudamas trenerio sumanymus. To mes nežinome.

Už vakarykštį pasirodymą „Neptūnui“ rašau 5,5 balo, „Rytui“ - 6, o „Lietkabeliui“ - 6,5“, - rašė V.Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos