V.Čeponis nustatė, kas nulėmė itin mažą „Ryto“ klaidų prieš CSP skaičių © rytasvilnius.lt/R.Vyšniausko nuotr.

Televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle aprašė „Ryto“ ekipos pergalę prieš Limožo CSP.

„IŠMAUDYTAS NEVĖŽYJE „RYTAS“ Į NERĮ ĮMETĖ LIMOŽO INDIVIDUALISTUS.

Sveiki, didieji ekspertai. Esu užkietėjęs:) „Ryto“ fanas, vakar audringai švenčiau:) komandos pergalę, todėl rašau kiek pavėluotai.

Rugtynėse su Limožu pasitaikė ir broko, bet bendras vaizdas buvo išties neblogas. Pirmiausia džiugino puiki žaidėjų energija ir sumanus žaidimas puolant. Matyt, į naudą išėjo tai, kad „Ryto“ krepšininkai neseniai buvo įmesti į šaltą Nevėžį Kėdainiuose. Net inteligentiškasis Adomaitis tada turbūt išsitraukė bizūną.

Vienas svarbiausių dalykų, kad šeimininkai padarė tik 4 klaidas. Keturiuose pralaimėtuose mačuose vilniečiai vid. pamesdavo po 17,25 kamuolio! Kodėl taip nutiko? Vakar beveik nematėme rizikingų, ypač ilgų perdavimų.

Klaidų tikimybę sumažino trumpos pozicinės atakos - „Rytas“ surengė daugiau nei 10 atakų daugiau nei CSP.

Klaidų sumažėjo, nes gerėja ir krepšininkų susižaidimas. Tai rodo ir 24 atlikti asistai. Iki tol geriausias „Ryto“ rezultatas Europos taurėje buvo 19 rezultatyvių perdavimų.

Manau, kad be galo svarbu tai, kad pagrindinis įžaidėjas Holloway vis geriau įtraukia į žaidimą komandos draugus, beveik nepiktnaudžiauja individualiais veiksmais. Ketvirtadienį jis kaip ir Krasnodare atliko tik 5 metimus iš žaidimo, bet išrašė 7 asistus (Rusijoje – 8). Anksčiau jis būdavo rezultatyvesnis, bet mesdavo kur kas dažniau, taiklumas buvo prastas, be to, amerikietis neretai pamiršdavo savo kolegas aikštėje. Beje, vakar Holloway nepadarė nė vienos klaidos.

Bičkauskis vakar į savo sąskaitą įsirašė 5 perdavimus. Jei Dovis dažniau žiūrėtų į krepšį, tų asistų gali būti ir daugiau. Dabar varžovai kartais nuo jo tiesiog atsitraukia. Nesvarbu, kad Bičkauskis nėra snaiperis – jei menesi į krepšį, paskui pataikyti bus dar sunkiau.

Bene svarbiausias minusas tas, kad nepavyko gana ilgą atkarpą susitvarkyti su individualiai stipriais Christonu ir Sanfordu. Jie nuolat žaidė vienas prieš vieną. Kai tokie krepšininkai pataiko po driblingo, per rankas, užmausti apynasrį jiems velniškai sudėtinga, bet būtina eliminuoti jų prasiveržimus. Tada jau reikia pagalbos, o jos kurį laiką stigo.

CSP yra atletiškesnė ekipa nei „Rytas“, tačiau Limožui labai trūksta drausmės, treneris dažnai nevaldo komandos. Svečiai rungtyniavo per daug individualiai. Christonas atliko 12 perdavimų, o visos komandos kraityje – 14. Šioje statistikos kategorijoje savo pavardę įrašė tikdu CSP žaidėjai!

Situacija grupėje tokia, kad vilniečiai ir su keturiomis pergalėmis gali patekti į kitą etapą. Tokiu atveju reikėtų tik namie nukalti „Tofašą“. Tiesa, tada „Ryto“ likimas priklausytų ir nuo kitų klubų. Taigi reikėtų dar laimėti arba Belgrade, arba Venecijoje.

Bus labai sunku, bet jei Adomaičio kapela puolime grieš taip darniai kaip vakar ir dar kiek pagerins gynybą, viskas įmanoma“, - rašė V.Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...