V.Čeponis apie „Ryto“ šansus žengti toliau: „Jei kausis taip, kaip Krasnodare, viskas įmanoma“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Trečiadienį startavusį Europos taurės B grupės antrąjį rungtynių ratą Vilniaus „Rytas“ pradėjo sunkia, tačiau labai svarbia pergale prieš Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ ekipą. Išvykoje rungtyniavę vilniečiai Manto Kalniečio atstovaujamą klubą palaužė rezultatu 87:82.

Savo įžvalgomis, kaip jau įprasta, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino ir puikiai žinomas krepšinio rungtynių komentatorius Vaidas Čeponis. Gero humoro jausmo nestokojantis specialistas pripažino netikėjęs „Ryto“ galimybėmis Krasnodare ir pridūrė, kad dabar šansai pakovoti dėl kelialapio į kitą etapą ženkiai išaugo.

Komentatorius įvertino ir blankiai dvikovoje su „Rytu“ atrodžiusio Lietuvos krepšinio rinktinės įžaidėjo M.Kalniečio pasirodymą.

„Nukalti „Lokomotyvą“ išvykoje uždavinys ne iš lengvųjų. Krasnodaras turi geriau sukomplektuotą ir daug turtingesnę ekipą nei Vilnius. Ketvirtajame kėlinyje po virtinės vilniečių klaidų jau atrodė, kad svečiai eilinį karta sulūš. Tačiau nieko panašaus. Sostinės krepšininkai parodė, kad jų stuburas gali būti ir tvirtas.

Šįkart pikenrolo situacijose puikiai išnaudotas Evaldas Kairys, buvo sudarytos palankios sąlygos Mindaugui Girdžiūnui – jam neretai buvo palikta erdvės žaisti vienas prieš vieną, drąsos pavyko įpūsti Dovui Bičkauskiui. Šįkart itin aštrus puolime buvo Arnas Butkevičius, kuris išprovokavo net 7 pražangas.

Komandinį žaidimą pagaliau demonstravo ir Tu Holloway, atlikęs net 8 asistus, retai piktnaudžavęs individualiais veiksmais. Iš žaidimo jis atakavo tik 5 kartus, o dvikovoje su Venecijos klubu – 16, aksitatoje su „Tofas“ - 15.

Visų minėtų dalykų beveik nematėme ankstesniuose keturiuose pralaimėtuose mačuose. Kita vertus, reikia pažinti, jog „Lokomotyvas“ paliko labai neorganizuotos komandos įspūdį. Tai buvo kažkas panašaus į palaidą balą.

Komandinės gynybos veiksmai visiškai nesuderinti, vienas prieš vieną dalis Rusijos klubo krepšininkų arba tingi gintis, arba nemoka. Puolime nuolat žaidžiama po vieną. Spėju, kad gal būti parodytos durys treneriui Banchi, jei panašų vaizdą aikštėje klubo vadovai matys ir toliau. Šiaip truputį keista, kad pinigų nestokojantis „Lokomotyvas“ pasikvietė šį italą.

Vėl itin blankiai atrodė M.Kalnietis, nesurinkęs nė vieno naudingumo balo. Prieš tai rungtynėse su „Tofas“ Manto sąskaitoje buvo minus vienas. Susidarė įspūdis, kad lietuvis rungtyniauja be azarto ir ugnelės. Gal tai susiję ir su tuo, kad galbūt mikroklimatas Krasnodaro komandoje prastas? Velnias žino.

M.Kalnietis nebe toks kaip geriausiais laikais. Įdomu tai, kad beveik per visą karjerą jis nepalyginamai geriau žaidžia rinktinėje nei klubuose.

Po praėjusios „Ryto“ nesėkmės rašiau, kad vilniečiams reikia stebuklo norint patekti į kitą etapą. Turėjau omeny ne tik padėtį turnyro lentelėje, bet ir žaidimo kokybę. Atrodė, kad sostinės ekipa pasmerkta.

Dabar jau darosi linksmiau. Iš keturių likusių dvikovų reikia laimėti tris. Gali pakakti ir dviejų, jei palankiai susiklostys aplinkybės. Jei „Rytas“ kausis taip, kaip Krasnodare, viskas įmanoma. Už vakarykštes rungtynes vilniečiams rašau riebų aštuntuką“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė V.Čeponis.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos