„Ryto“ ir „Žalgirio“ atstovai kaupiasi principinei kovai: „Tai tikrai svarbus mačas“

„Ryto“ ir „Žalgirio“ atstovai kaupiasi principinei kovai: „Tai tikrai svarbus mačas“ 0 0 2019-12-07 13:05 © Pauliaus Žukausko nuotr.

Savaitgalį toliau tęsis kovos „Betsafe–LKL“ arenose, o svarbiausiu turo akcentu taps praėjusio sezono finalininkų Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ mūšis dabartinių šalies čempionų arenoje.

Tiesioginę rungtynių transliaciją sekmadienį nuo 17 valandos galėsite stebėti BTV kanalu ir per LKL.lt

Žalgiriečiai čempionate kol kas žygiuoja pavyzdingai, yra laimėję visus 12 žaistų susitikimų ir yra vienvaldžiai lyderiai, tuo metu „Ryto“ krepšininkai pastaruoju metu patyrė kelias skaudžias nesėkmes ir su 8 pergalėmis bei 4 pralaimėjimais rikiuojasi antroje lentelės pozicijoje.

Tai bus jau antroji šių komandų kaktomuša sezone – spalio mėnesį rungtynėse Vilniuje žalgiriečiai įrodė laimėdami rungtynes 88:70.

Nors komandai tas mačas nesusiklostė sėkmingai, neblogai akistatą prisimena vilniečių centro puolėjas Marekas Blaževičius.

Jaunasis „Ryto“ auklėtinis rungtynes pradėjo starto penkete ir per daugiau nei 20 žaidimo minučių surinko 10 taškų bei sugriebė 5 atšokusius kamuolius.

„Buvo malonu, nes tikrai nesitikėjau žaisti starto penkete. Buvo antra tokia patirtis, nes ir praėjusiame sezone teko startuoti prieš „Žalgirį“, bet ten pasisekė ne taip, perdegiau. Šiemet buvo jau geriau, tikiuosi, kad sekmadienį pasiseks dar labiau.

Man prieš „Žalgirį“ žaisti visada yra malonu – nesvarbu, ar žaisčiau už „Rytą“, ar dublerių komandą, ar apskritai moksleivius“, – LKL.lt pasakojo M. Blaževičius.

„Ryto“ trenerių štabas krepšininkui šiemet randa vis daugiau laiko aikštėje – M. Blaževičiaus vidurkiai siekia po kiek daugiau nei 11 minučių ir 6,1 taško per rungtynes.

Pamažu augantis trenerių pasitikėjimas džiugina ir patį žaidėją.

„Iš tikrųjų, malonu grįžus po traumos buvo gauti tą trenerio pasitikėjimą, kaip ir treneris sako, gaunu šansą bei stengiuosi jį išnaudoti. Aišku, gal kartais minučių norėtųsi daugiau, bet yra kaip yra ir viską reikia įrodyti sunkiu darbu“, – situaciją įvertino aukštaūgis.

Vis augančiu žaidimo laiku „Betsafe–LKL“ pirmenybėse gali pasidžiaugti ir jaunasis „Žalgirio“ gynėjas Rokas Jokubaitis.

Kalbėdamas su LKL.lt krepšininkas pripažino, jog kiekvienas šansas Lietuvos čempionate jam yra svarbus.

„Eurolygoje tų šansų daug gal ir negaunu, bet LKL stengiuosi juos išnaudoti. Nežinau, kiek žaisti gausiu, tai priklauso ir nuo manęs. Ruošiuosi sekmadienio rungtynėms, tikiuosi žaisti nemažai, aišku, daug kas priklausys nuo manęs, bet smagu, kad treneriai manimi pasitiki Lietuvos čempionate“, – atviravo R. Jokubaitis.

Žaidėjas šiame sezone žaidžia po daugiau nei 16 minučių, o per jas spėja susirinkti po 7,9 taško bei 10,1 naudingumo balo. Su tokiais rodikliais įžaidėjas prisideda prie to, jog komanda Lietuvoje žygiuotų pergalingu ritmu.

Tokią pergalių seriją, pasak R. Jokubaičio, išlaikyti nėra lengva, tačiau kuo ilgiau ji tęsis – tuos bus įdomiau.

„Būti nepralaimėjus tiek daug rungtynių tikrai yra sunku, šitas Eurolygos sezonas kol kas klostosi ne taip, kaip norėtųsi, bet tokią ilgą seriją turėti LKL tikrai yra smagu“, – pasakojo krepšininkas.

Nors kartais pasigirsta nuomonių, jog „Žalgirio“ ir „Ryto“ priešprieša pastaraisiais metais yra kiek prislopusi, R. Jokubaitis su tuo nesutinka ir teigia, jog tiek treneriai, tiek komandos senbuviai šias dvikovas vertina itin rimtai.

„Treneris legionieriams visada pamini, kad tai yra svarbiausias derbis Lietuvoje, visi žiūri, renkasi į areną, tai manau, kad treneris motyvuoja žaidėjus, kapitonas Paulius (Jankūnas – LKL.lt) taip pat pasako žodį, tad mačas tikrai yra svarbus“, – atviravo R. Jokubaitis.

Įdomu ir tai, jog abu jaunieji krepšininkai šią savaitę susilaukė asmeninių įvertinimų – „Krepšinio namų“ apdovanojimuose M. Blaževičius buvo išrinktas geriausiu U18 Lietuvos krepšininku, tuo tarpu R. Jokubaitis susilaukė tokio pat įvertinimo U20 krepšininkų grupėje.

„Tiesiog motyvuoja toliau dirbti ir tiek“, – trumpai gautą prizą įvertino M. Blaževičius, o jam antrino ir R. Jokubaitis.

„Žinoma, motyvuoja gauti tokį apdovanojimą, gal tai man buvo kiek netikėta, tačiau prideda motyvacijos tęsti pradėtą darbą“, – sakė įžaidėjas.

LKL.lt

0 0

Komentarai (0)