„Rytas“ užtikrintai žengė į „Top 16“ etapą © fiba/championsleague.basketball nuotr.

Abi komandos gerai žinojo šios pergalės kainą, tačiau visos kortos šį vakarą buvo vilniečių rankose. Vilniaus „Rytas“ namų tvirtovėje 82:63 (18:15, 23:22, 22:13, 19:13) nugalėjo Salonikų PAOK ir žengė į FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapą.

Su per dideliu noru ir nervingumu pradėję vilniečiai per pirmas 6 žaidimo minutes padarė 5 klaidas.

Dar 4 taškais atsilikęs „Rytas“ po pirmojo ketvirčio susikūrė trijų taškų pranašumą (18:15).

Likus kiek daugiau nei 3 minutėms iki pirmosios mačo pusės pabaigos „Rytas“ buvo labai arti dviženklio skirtumo (36:27), tačiau Jalenas Riley tam įvykti neleido ir individualiomis pastangomis kaskart tirpdė sostinės ekipos pranašumą.

Po 20 sužaistų minučių švieslentėje degė 41:37 rezultatas „Ryto“ naudai.

Net 3 taikliais tolimais metimais trečiąjį ketvirtį atidarė pirmoje pusėje sunkiai įsivažiavęs Marcusas Fosteris (50:39).

Nuo šio momento atsispyrusi sostinės ekipa šoko ant geros bangos. Margiris Normantas kėlinį uždarė tritaškiu ir „Rytas“galutinai perėmė rungtynių iniciatyvą pasibaigus trims ketvirčiams – 63:50.

Vadžių iš savo rankų nepaleidę vilniečiai sutvarkė reikalus, šventė pergalę 82:63 prieš graikus ir užsitikrino kelialapį į „Top 16“ kovas.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 19 (4 atk. kam.), Martynas Echodas 16 (7/10 met.), Elvaras Fridrikssonas 12, Benedekas Varadi 8.

PAOK: Jalenas Riley 21, Yannickas Franke 8, Christos Saloustros 7.