„Rytas“ nušlavė Čekijos komandą © fiba.com nuotr.

Pirmas Čempionų lygos rungtynes namie sužaidęs Vilniaus „Rytas“ iškovojo pirmąją pergalę. Po ilgosios pertraukos varžovus parbloškę vilniečiai rezultatu 99:63 įveikė Opavos „Opavą“.

Rungtynes abi komandos pradėjo nervingai – pirmuosius taškus vilniečiams baudos metimu pelnė M. Echodas, čekai atsakė dviem dvitaškiais (1:4) ir G. Žibėnas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos 4 iš eilės taškus įmetęs R.J. Cole pagaliau užkūrė komandos puolimą. Javino DeLaurier dėjimai ir L. Ulecko tritaškiai padėjo vilniečiams atitrūkti, kėlinį tritaškiu su sirena užbaigė K. Hornsby ir po pirmų 10 minučių vilniečiai pirmavo 26:17.

Antrą kėlinį užtikrinčiau pradėjo svečiai iš Čekijos, sumažinę atsilikimą iki 3 taškų, tačiau iki kėlinio vidurio vilniečiams ir vėl pavyko labiau atitrūkti (42:29). Iki kėlinio pabaigos varžovams skirtumą pavyko sumažinti iki 8 (48:40).

Po ilgosios pertraukos „Ryto“ komanda įjungė aukštesnę pavarą. 8 taškais iš eilės trečią kėlinį pradėjo A. Velička ir per visą kėlinį vilniečiai dideliais žingsniais didino atstumą nuo varžovų. Kėlinį 30:12 laimėję šeimininkai prieš paskutinį rungtynių ketvirtį turėjo 26 taškų pranašumą.

Dėl puikiai sužaisto trečiojo kėlinio paskutinės 10 minučių tebuvo formalumas, bet vilniečiams pavyko dar labiau padidinti pranašumą ir galiausiai iškovoti pergalę rezultatu 99:63.

Pergalę „Rytui“ pasiekti pavyko komandiniu žaidimu – visi 12 žaidėjų pabuvojo aikštelėje, pirmuosius savo taškus Čempionų lygoje pelnė Modestas Babraitis. Naudingiausias sostinės komandos žaidėjas buvo Arnas Velička, pelnęs 12 taškų, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 4 kamuolius ir iš viso surinkęs 22 naudingumo balus.

„Rytas“: Lukas Uleckas ir Martynas Echodas po 15, Gytis Masiulis ir Javinas DeLaurier po 14, Arnas Velička 12, Gytis Radzevičius 10.

„Opava“: Jakubas Širina 14, Ludekas Jurečka 13, Simonas Purslas 12.