„Rytas“ namuose dramatiškai nukovė vokiečius © FIBA/championsleague.basketball nuotr.

Šio sezono lankomumo rekordą pamušęs Vilniaus „Rytas“ ir savo sirgalių akivaizdoje 71:69 (19:17, 22:16, 17:18, 13:18) pasiekė dramatišką revanšą prieš Oldenburgo „Ewe Baskets“.

Prieš išmetant ginčo kamuolį, visa arena pagerbė pasaulį palikusį buvusį „Ryto“ žaidėją Stevaną Jelovacą.

„Rytas“ energingai pradėjo akistatą atkarpa 4:0, tačiau vėliau kova vyko taškas į tašką. Likus kiek daugiau nei 2 minutėms ir po taiklaus Margirio Normanto tritaškio vilniečiai jau turėjo 5 pranašumą, tačiau iki kėlinio galo jos išsaugoti nepavyko – 19:17.

Sostinės ekipos puolimą pirmame ketvirtyje į priekį tempė Gytis Radzevičius, kuris pelnė 9 taškus.

Prasidėjus antram kėliniui vilniečiai taškus toliau rinko baudų metimais ir į sugebėjo truputį pabėgti į priekį likus pusę ketvirčio laiko – 29:22.

Į greitas atakas bėgęs „Rytas“ prieš ilgąją rungtynių pertrauką sugebėjo padidinti savo persvarą ir į rūbinę išėjo toliau būdami priekyje – 41:33. G.Radzevičius buvo rezultatyviausias su 11 taškų, Maurice’as Ndouras pridėjo 9.

Iš toli strigę vilniečiai likus 4 trečio kėlinio minutėms leido varžovams priartėti iki 2 taškų, tačiau iniciatyvos ėmęsis M.Ndouras pelnė 4 taškus iš eilės ir greitoje atakoje dėjimu pakėlė „Avia Solutions Group“ arenoje buvusius aistruolius (52:46). Trečiasis kėlinys baigėsi 58:51, po kurio „Rytas“ vis dar liko priekyje.

Įtemptoje mačo pabaigoje svečiai iš Oldenburgo galėjo išplėšti pergalę tritaškiu, bet metimas nepasiekė tikslo ir vilniečiai iškovojo dramatišką pergalę – 71:69.

„Ryto“ gretose naudingiausias buvo G.Radzevičius. Puolėjas įmetė 13 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 23 naudingumo balus.

„Rytas“: Maurice'as Ndouras 15, Gytis Radzevičius 13 (10 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 12 (3/5 trit.), Arnas Butkevičius 10 (5/6 baud., 7 atk. kam., 4 per. kam.), Margiris Normantas ir Ivanas Buva (5 atk. kam.) po 8.

„EWE Baskets“: Tai Odiase 19 (9/11 dvit., 6 atk. kam.), Philas Pressey, Rickey Pauldingas ir Mattas Farrellas po 10, Cameronas Clarkas 9.