„Rytas“ metus užbaigė sunkia pergale prieš „Lietkabelį“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (11-5) naujuosius metus pasitiks pozityviomis nuotaikomis – paskutinėse 2019-ųjų metų rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo arenoje 82:77 (18:14, 19:31, 25:10, 20:22) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ (9-6) ir taip neužleido varžovams antros vietos turnyro lentelėje.

Komandas šiuo metu skiria dvi pergalės, tiesa, panevėžiečiai dar turi vienerias rungtynes rezerve.

„Rytui“ šia pergale sugebėjo pasiekti ir revanšą, mat pirmas tarpusavio rungtynes lygiai prieš mėnesį Panevėžyje 83:74 laimėjo „Lietkabelis“.

Kai jau atrodė, jog trečiajame kėlinyje pagreitį įgavęs ir Dovio Bičkauskio traukiamas „Rytas“ pabėgs, „Lietkabelis“ netruko sugrįžti į rungtynes ir po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio paskutiniame ketvirtyje sumažino atsilikimą iki minimumo (63:64).

Vienu metu svečiai spėjo ir išlyginti rezultatą, tačiau tada dviem taikliais metimais iš po krepšio Pako Cruzas vėl suteikė nedidelį pranašumą vilniečiams (70:66). Likus žaisti tris minutes tolimą tritaškį šovė Eimantas Bendžius ir taip „Rytas“ atitrūko dar labiau (73:66).

Tačiau net ir tada svečiai nebuvo linkę sudėti ginklų – tritaškį šovė Željko Šakičius, iš po krepšio ataką užbaigė Tomas Dimša ir, likus žaisti apie 40 sekundžių, vilniečių persvara sumažėjo iki minimumo (76:73).

Čia pat dar vieną tolimą bombą pataikė E. Bendžius, o po tokio smūgio svečiai, dar bandę gelbėtis pražangų taktika, atsitiesti nebesugebėjo ir patyrė šeštąją nesėkmę sezone.

Būtent E. Bendžius buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių. Vien ketvirtajame kėlinyje jis pataikė tris tritaškius ir iš viso surinkęs 19 taškų buvo vienas rezultatyviausių komandos krepšininkų.

Rezultatyviau už jį žaidė tik P. Cruzas, surinkęs 24 taškus ir 6 kartus sėkmingai asistavęs komandos draugams.

Kaip ir pirmose rungtynėse, pusantro kėlinio rungtynės vyko apylygiai, tačiau antrajame kėlinyje net 31 tašką pelnę panevėžiečiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 45:37.

„Lietkabelio“ trenerių štabas į startinį penketuką įtraukė netikėtą vardą – dvikovą nuo pirmų minučių pradėjo iki tol vos 6 rungtynėse į aikštę žengęs Tadas Vaičiūnas.

Tiesa, krepšininkas rungtyniavo tik kiek daugiau nei 4 minutes ir vėliau ant parketo nebepasirodė.

Panevėžiečiai prieš šias rungtynes paskelbė apie naujoką – komandą papildė traumuotą Tomą Lekūną pakeisiantis latvis Rihardas Kuksikas, tačiau šiose rungtynėse 31-erių legionierius dar nerungtyniavo.

„Rytas“: Francisco Cruzas 22, Eimantas Bendžius 16, Arnas Butkevičius ir Dovis Bičkauskis po 7.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 16, Martynas Sajus ir Margiris Normantas po 12, Vytenis Lipkevičius 10.