Principinių varžovų akistatoje – „Ryto“ pergalė © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) principinių varžovų akistatoje pergalę iškovojo antroje rungtynių dalyje atitrūkęs Vilniaus „Rytas“ (3/0). Be pralaimėjimų žengiantys Dainius Adomaičio auklėtiniai namuose 85:75 (20:18, 25:14, 22:20, 18:23) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ (2/1).

Pirmuosisu rungtynių taškus pelnė Tadas Sedekerskis, tačiau šešis taškus be atsako pelnę vilniečiai netrukus įgijo keturių taškų pranašumą – 6:2. Įpusėjus kėliniui Žygimantas Janavičius buvo rezultatą išlyginęs, bet po dviejų Pako Cruzo rezultatyviai pasibaigusių išpuolių „Rytas“ susigrąžino turėtą pranašumą – 14:10.

Beveik viso pirmojo ketvirčio metu keturių taškų deficitą turėję klaipėdiečiai po paskutinę sekundę Mato Jogėlos pataikyto dvitaškio sumažino skirtumą tarp komandų iki minimalaus – 18:20.

Antrojo kėlinio viduryje aukštesnę pavarą įjungę šeimininkai žaibiškai atitrūko ir po taiklių Martyno Echodo baudos metimų įgijo dviženklį pranašumą – 40:30.

Toliau uraganininį puolimą demonstravę „Ryto“ krepšininkai iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms po komandos naujoko Dovio Bičkauskio tritaškio susikrovė ir triuškinamą taškų atsargą – 62:41. Per likusi laiką atarpą 5:0 surezgusi „Neptūno“ komanda lemiamą ketvirtį pasitiko šiek tiek sušvelninusi turėtą deficitą – 67:52.

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje tik tris taškus varžovams pelnyti leidę klaipėdiečiai po Gyčio Masiulio realizuotų baudos metimų sumažino skirtumą iki vienaženklio – 61:69. Į lemiamą šturmą pakilusį „Neptūną“ dar labiau truktelėjo du taiklūs tolimi metimai, po kurių komandas skyrė tik trys taškai – 70:67.

Visgi „Rytas“ didesnių nemalonumų išvengė – septynis taškus be atsako surinkę vilniečiai susigrąžino dviženklį pranašumą – 77:67. Per likusį rungtynių laiką šeimininkų pranašumas nebesumenko ir jie iškovojo trečiąjį laimėjimą paeiliui – 85:75.

„Rytas“: Pako Cruzas 16 tšk., Martynas Echodas 14 tšk., Arnas Butkevičius 12 tšk., Eimantas Bendžius 11 tšk., Cameronas Bairstow 10 tšk.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 20 tšk., Dorrenas Dorsey 16 tšk., Tomas Delininkaitis 11 tšk.