Žaidimo kaina: kiek kainuoja profesionalus krepšinis? © Pauliaus Žukausko nuotr.

Krepšinis yra viena iš pačių populiariausių sporto šakų, visame pasaulyje pritraukianti milijonus sirgalių ir žaidėjų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokia yra šio sporto kaina, kai juo yra užsiimama profesionaliame lygyje?

Stipriausia Šiaurės Amerikos krepšinio lyga NBA (Nacionalinė krepšinio lyga) yra ne tik daugumos jaunųjų sportininkų svajonė, bet ir patyrusių profesionalų olimpo viršūnė. Tačiau profesionalus krepšinis  reikalauja didelių finansinių išteklių. Modernios krepšinio arenos, treniruočių centrai, personalas, žaidėjų atlyginimai ir visa reikalinga įranga kainuoja milijonus, o kartais ir milijardus JAV dolerių, tad norint pateisinti geriausios lygos titulą ir išlaikyti aukštą lygį, NBA klubai ir rėmėjai šiam sportui skiria ypatingai daug lėšų. Žemiau apžvelgsime pagrindinius aspektus, dėl kurių profesionalus krepšinis yra iš tiesų brangus sportas.

NBA krepšinio arenos

Vienas iš brangiausiai krepšinyje kainuojančių dalykų yra krepšinio arenos. NBA arenų statyba ir išlaikymas gali kainuoti šimtus milijonų JAV dolerių. Pavyzdžiui, Golden State Warriors komandos namų arenos „Chase Center“ statyba kainavo apie 1,4 milijardo JAV dolerių, o statybos buvo vykdomos naudojant klubo lėšas. Panašią sumą kainavo ir Brooklyn Nets „Barclays Center“ namų arenos statybos. Nepaisant didelių statybos kaštų, tokių arenų išlaikymas ir priežiūra taip pat smarkiai tuština klubų kišenes. Išlaidos energijai, priežiūrai bei aptarnaujančiam personalui kiekvienais metais kainuoja ne vieną milijoną JAV dolerių.

Nepaisant didelių išlaidų arenų statybai ir priežiūrai, komandų ir miestų biudžetams jos generuoja ženklias įplaukas. Jei įvairius Partycasino žaidimus galima patogiai žaisti įsitaisius namuose, tai krepšinio varžybas yra kur kas geriau stebėti sėdint arenos tribūnose. Kuo arčiau žaidimo aikštelės – tuo daugiau azarto ir gerų prisiminimų! Į areną susirinkęs gausus sirgalių būrys palieka nemenkas pinigų sumas ne tik bilietų kasose, bet ir arenose veikiančiuose baruose ar suvenyrų parduotuvėse.

Žaidėjų atlyginimai

Žaidėjų atlyginimai klubų sezoniniuose biudžetuose užima pakankamai svarbią vietą. NBA žaidėjų atlyginimams įtaką daro galybė veiksnių. Kaip vienus iš pagrindinių veiksnių galima išskirti asmenines žaidėjo savybes, meistriškumą, reputaciją, sutarties trukmę, įmonės finansinius pajėgumus ir strategiją.

Remiantis NBA kolektyvinėmis sutartimis, vidutinis NBA žaidėjo metinis atlyginimas siekia apytiksliai 7,7 milijonus JAV dolerių. Tačiau geriausiųjų ir brangiausių NBA žaidėjų metiniai atlyginimai gali siekti ir kelias dešimtis milijonų JAV dolerių. Vienas tokių yra tris kartus NBA čempionas Stephen Curry, kuris žaisdamas už Golden State Warriors komandą per metus uždirba apie keturiasdešimt milijonų JAV dolerių. Tačiau panašaus lygio sutartys sudaromos tik NBA lygoje. Kitose, žemesnėse krepšinio lygose, žaidėjams mokami atlyginimai nei iš tolo neprilygsta geriausių NBA žaidėjų uždarbiui.

Verta paminėti, kad žaidėjų atlyginimai nėra vienintelės komandos patiriamos išlaidos, nes jos taip pat turi samdyti trenerius, gydytojus ir aptarnaujantį personalą. Be to, žaidėjams mokamus atlyginimus riboja atlyginimų lubos, todėl rinkdamiesi žaidėjus, klubai turi kruopščiai sudėlioti komandą griežtai laikydamiesi biudžeto.

Sportinės įrangos ir aprangos kainos

Be žaidėjams mokamų atlyginimų, krepšinio įranga taip pat paplonina komandų piniginę. Žaidėjams yra reikalinga avalynė, sportinės aprangos, kamuoliai, inventorius ir kita įranga, kurios prireikia ruošiantis krepšinio varžyboms.

Krepšinio sportbačiai yra vienas iš esminių krepšininkų aprangos elementų, kuris užtikrina kojos tvirtumą, sumažina traumos galimybę ir pagerina pėdos sukibimą su aikštelės danga. Geros kokybės krepšinio sportbačių kaina gali svyruoti nuo 100 iki 200 JAV dolerių ir daugiau. Kaina priklauso nuo gamintojo, stiliaus ir ypatybių. Kai kurie krepšininkai sportbačius keičia prieš kiekvienas naujas rungtynes, tačiau kitiems daug patogiau rungtyniauti avint tais pačiais sportbačiais, todėl juos keičia tik tada, kai jie susidėvi ir tampa nebetinkami naudoti.

NBA žaidėjai rungtynių metu dėvi jų komandos atributika ir spalvomis išmargintus krepšinio marškinėlius ir šortus. Originali apranga dažniausiai gali kainuoti apie 300 JAV dolerių, tačiau kiekvienas komandos narys turi po kelis aprangos komplektus, skirtus žaisti namų ar išvykų rungtynėms.

Vienas iš esminių dalykų krepšinio žaidimo aikštelėje yra krepšinio lankai ir kamuolys. Be šios įrangos negalėtų vykti jokios krepšinio varžybos. NBA rungtynėms skirti „Spalding“ kamuoliai kainuoja apytiksliai 160 JAV dolerių. Tuo tarpu tokius pačius krepšinio kamuolius, skirtus neprofesionaliam žaidimui galima įsigyti išleidus apytiksliai 30 JAV dolerių.

Be jau minėtos įrangos, rungtynių metu reikalinga ir kita profesionalams skirta įranga: dantų apsaugos, įvairūs tvarsčiai, rankšluosčiai, gertuvės ir kita smulki įranga, kuri dažniausiai yra keičiama po kiekvienų varžybų. 

Apibendrinant reikia paminėti, kad visą išvardintą įrangą naudoja ne tik NBA žaidėjai, tačiau ir neprofesionalūs krepšinio žaidėjai ir mėgėjai. Nors profesionali įranga yra pakankamai brangi, šio sporto naujokai dažniausiai gali rinktis analogišką, tačiau geros kokybės ir kur kas pigesnę sporto įrangą. Tačiau verta atminti, kad investicijos į profesionalią ir kokybišką įrangą gali pagerinti jūsų naudingumą aikštelėje ir suteikti daug geresnę patirtį.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos