„Rytas“ jungiasi prie Lietuvos urologų draugijos iniciatyvos „Check Your Balls“

Balandžio mėnesį, pasauliui žinomą kaip sėklidžių vėžio žinomumo mėnesiu, Lietuvos urologų draugija ir Lietuvos krepšinio federacija pristatė edukacinę kampanija „Check your balls“. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Vilniaus „Ryto” klubas, skatindamas visus klubo sirgalius bei jaunus vyrus geriau pažinti savo kūną, nuolat rūpintis savo sveikata bei atvirai kalbėti apie onkologinę ligą – sėklidžių vėžį.

Sėklidžių vėžys yra dažniausias onkologinis jaunų vyrų (15-44 metų) susirgimas. Sėklidžių vėžio gydymo sėkmė priklauso nuo šios onkologinės ligos diagnozavimo savalaikiškumo, todėl vyrams būtinas priminimas apie sąmoningą dėmesį savo fizinei ir emocinei sveikatai, būtinumą atlikti tyrimus, esant poreikiui – ieškoti profesionalios ir kompetentingos pagalbos. Svarbiausias faktas apie sėklidžių vėžį, jog dauguma vyrų, susirgusių sėklidžių vėžiu, pasveiksta, tai viena iš geriausiai išgydomų vėžio formų. Jei kiekvienas vyras išsiugdytų įprotį kas mėnesį atlikti savityrą ir pastebėti pokyčius savo kūne, turėtume mažiau užleistų ligos atvejų.

Laikas svarbus kiekvienos ligos gydyme, todėl norėdamas išvengti ligos, kuri dažnu atveju neturi jokių simptomų, progresavimo ir agresyvaus gydymo, kiekvienas vyras turėtų atlikti savo namų darbus – vieną kartą per mėnesį įprasti atlikti sėklidžių savityrą. Kelias minutes užtrunkanti savičiuopa gali padėti laiku pastebėti pakitimus, juos pastebėjus kreiptis pas gydytojus urologus ir mėgautis kokybišku gyvenimu be ligos bei išgelbėti gyvybę.

„Šia iniciatyva norisi pabrėžti jaunuolių edukaciją ir savišvietą nuo pat jaunystės, mokyti vyrus pažinti savo kūną, įprasti pastebėti pokyčius ir juos pastebėjus kreiptis į gydytojus urologus. Savo praktikoje pastebime atvejų, kuomet vyrai atvyksta jau su užleistos ligos simptomais, kurie pareikalauja sudėtingesnių gydymo ir žmogiškųjų resursų. Tokios priežastys, kaip gėda kreiptis į gydytoją urologą arba jauni vyrai nepastebi akivaizdžių pokyčių savo kūne – vis dar kelia nuostabą kasdienėje praktikoje. Tad džiugu, jog krepšinio bendruomenė prisideda prie svarbios vyrams žinutės sklaidos, skatina domėjimąsi sveikata ir didina įsitraukimą, kuriant pokytį, – apie kampanijos „Check your balls“ aktualumą kalba Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pavaduotojas dr. Marius Kinčius.

Vilniaus „Rytas“ kviečia visus jaunus vyrus būti sąmoningiems savo sveikatos atžvilgiu, skatina rūpintis savo kūnu bei sveikata. Kartu skleiskime informaciją apie sėklidžių vėžio prevenciją, drąsą kreiptis pagalbos bei atvirai kalbėkime apie šios ligos įtaką vyrų gyvenimo kokybei.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą: https://checkyourballs.lt/

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...