LKL lyderių akistatoje – užtikrinta „Žalgirio“ pergalė © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių akistatoje pergalę pasiekė toliau be pralaimėjimų žengiantis Kauno „Žalgirio“ (6/0) klubas, kuris išvykoje 88:70 (23:21, 27:13, 20:16, 18:20) įveikė Vilniaus „Rytą“ (5/1).

Pirmuosius rungtynių taškus pelnęs „Rytas“ pirmąjį kėlinį pradėjo sėkmingiau, o jam įpusėjus turėjo 5 taškų pranašumą – 15:10. Visgi likus minutei iki ketvirčio pabaigos varžovo pražangą taikliais baudų metimais pavertęs Thomasas Walkupas išvedė „Žalgirį“ į priekį, o kitoje atakoje tritaškį pridėjęs Jockas Landale'as sukūrė 4 taškų pranašumą – 23:19.

Antrojo kėlinio starte dar vieną kauniečių tolimą metimą pataikęs Nigelis Hayesas padidino skirtumą tarp komandų iki 5 taškų, bet netrukus aukštesnę pavarą įjungęs Vilniaus klubas laimėjo atkarpą 5:0 ir atstatė lygybę – 28:28. Per likusią pirmosios rungtynių dalies laiką tik penkis taškus varžvams pelnyti leidęs „Žalgiris“ pradėjo tolti ir po J.Landale'o dėjimo susikrovė dviženklį pranašumą, o į ilgąją pertrauką žengė su 16 taškų atsarga – 50:34.

Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštelėje nepasikeitė – svečiai iš Kauno toliau didino atotrūkį nuo šeimininkų. Iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei vieną iš dviejų baudos metimą realizavęs Edgaras Ulanovas padidino skirtumą tarp komandų iki triuškinamo – 65:45.

Per lemiamą kėlinį „Žalgirio“ pranašumo panaikinti nepajėgęs „Rytas“ turėjo pripažinti pirmąjį pralaimėjimą LKL čempionate – 70:88.

„Rytas“: Cameronas Bairstow 12 tšk., Marekas Blaževičius ir Eimantas Bendžius 10 tšk., Pako Cruzas 8 tšk., Tu Holloway'us ir Arnas Butkevičius po 7 tšk.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as ir Nigelis Hayesas po 15 tšk., Edgaras Ulanovas 12 tšk., Thomasas Walkupas (5 rez. perd.) 11 tšk.