„Perlas“ Londone tapo „Future Stars“ turnyro nugalėtojais © „Ryto“ nuotr.

Vilniaus „Perlas“ rugpjūčio 30 d. išvyko į Londone vyksiantį „Gintreda Future Stars 2019“ turnyrą, kuriame kovėsi su Basano „Oxygen Academy“ (Italija), D. Britanijos U-18 rinktine, Liudvigsburgo „Porsche“ (Vokietija) bei Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) jaunimo komandomis.

Pirmosiose rungtynėse prieš „Oxygen Academy“ nuo pat pradžių tempą diktavę vilniečiai, laimėjo rezultatu 96:58. Rezultatyviausi „Perlo“ gretose buvo Ernestas Naruševičius, pelnęs 20 taškų (9/12 dvit.) ir pridėdamas 7 atkovotus kamuolius, Andreas Kalogiros ir Pijus Rimkus po 13, Jokūbas Rubinas 10.

Antrąją turnyro dieną „Perlo“ jaunimas sužaidė dvejas rungtynes. Pirmojoje dvikovoje vilniečiai palaužė D. Britanijos U-18 rinktinę rezultatu 73:64. Naudingiausi „Perlo“ ekipoje buvo Augustas Marčiulionis, surinkęs 7 taškus, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojęs 7 kamuolius bei Erikas Jermolavejas su 15 taškų. Jokūbas Rūbinas pridėjo 16.

Vakare įvyko antrosios dienos rungtynės prieš „Maccabi“ jaunimą, kuriame 3 kėlinius solidų pranašumą turėjęs „Perlas“, paskutiniame ketvirtyje pelnė net 37 taškus ir nepaliko vilčių Izraelio komandai 103:65. Rezultatyviausias rungtynėse buvo Adas Šimonis, pelnęs 20 taškų (4/5 trit., 7 atk. kam.), Andreas Kalogiros 18 (7 atk. kam.), Ernestas Naruševičius 16 ( 10 atk. kam.), Erikas Jermolajevas 15, Augustas Marčiulionis 9 (13 rez. perd.).

Paskutinės turnyro dienos pradžioje „Ryto“ piramidės jaunuoliai susitiko su „Porsche“ komanda. Kova vyko iki ketvirtojo kėlinio, kurį vėl puikiai sužaidę vilniečiai šventė pergalę rezultatu 87:79. Rezultatyviausias „Perlo“ gretose buvo Ernestas Naruševičius 15 taškų (9 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 14 (11/12 baud. met.) ir Erikas Jermolavejas 13.

Į turnyro finalą pateko dvi stipriausios turnyro komandos ir „Perlo“ jaunimas pasitiko dienos metu nugalėtą „Porsche“ ekipą. Nuo pat pirmųjų minučių aktyvią gynybą demonstravę vilniečiai po ilgosios pertraukos turėjo jau 12 taškų pranašumą. Trečiame ketvirtyje priartėję varžovai, ketvirtą kėlinį daugiau „Perlo“ prisivyti nepajėgė ir mūsiškiai šventė pergalę rezultatu 68:58. Finale Vilniaus komandą į priekį vedė Andreas Kalogiros, pelnęs 22 taškus (4/6 trit., 9 atk. kam.) bei Augustas Marčiulionis, pelnęs 13 taškų (6 rez. perd., 6 atk. kam., 9/11 baud. met.)

„Perlo“ kovų stebėti atvyko ir Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus bei lietuvių bendruomenė, kuri be galo džiaugėsi stebėdami tautiečių pergales.

Augustas Marčiulionis buvo išrinktas naudingiausiu „Gintreda Future Stars 2019“ turnyro žaidėju ir rinko po 10,4 taško, 7,4 rezultatyvaus perdavimo ir 5,2 atkovoto kamuolio.

„Perlo“ treneris Gintautas Vileita turnyrą vertina puikiai ir sako, kad tai buvo gera galimybė komandai susibendrauti ir siekti pergalių.

– Treneri, kokios emocijos laimėjus „Future Stars“ turnyrą Londone?

– Laimėjus emocijos visada geros. Turnyras buvo įdomus, įdomu jame ir pasižaisti, pamatyti skirtingo stiliaus komandas, finale žaidėm prieš Vokietiją ir žinoma, malonu laimėjus (juokiasi).

– Ką labiausiai stengiatės akcentuoti prieš varžovų komandas?

– Priklausė nuo varžovų, tačiau bandėm ir įvairias gynybos sistemas, ir kaip žaidėjai reaguoja į užduotis bei jas vykdo, bet kaip ir minėjau – kiekvienos rungtynės buvo skirtingos.