Lenkai po dramatiškos kovos su Kinija iškovojo bilietą į kitą etapą © FIBA nuotr.

Tikra drama užfiksuota A grupėje, kurioje šeimininkė Kinijos rinktinė 76:79 (25:15, 10:24, 19:18, 18:15, 4:7) po pratęsimo nusileido Lenkijos krepšininkams.

Kinai fantastiškai pradėjo susitikimą, tačiau antrajame kėlinyje įstrigo lenkų gynybos pinklėse ir į pertrauką nužygiavo turėdami keturių taškų deficitą.

Po pertraukos kova buvo lygi – momentais pirmavo tiek kinai, tiek lenkai. Atkakli kova nusikėlė iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos.

Iki ketvirčio pabaigos likus 4,2 sekundėms, kinai turėjo kamuolį ir taško pranašumą, tačiau Mateušas Ponitka perėmė kamuolį ir pasileido į greitą ataką. Jis spėjo atlikti metimą iš po krepšio, tačiau kinų žaidėjas nepaliko vilčių pataikyti lenkui ir jis stojo mesti baudos metimų.

Tai jam greitai padaryti nepavyko – po kino pražangos nukrito viena tinklelio dalis, todėl turnyro organizacijai turėjo išsikviesti darbuotojus, jog sutvarkytų tinklelį.

Apie 10 minučių laukti turėjęs Ponitka pataikė tik vieną baudos metimą, todėl komandos stojo į pratęsimą. Likusias 5 minutes sėkmingiau sužaidė lenkai, kurie ir iškovojo dramatišką pergalę.

Lenkus į pergalę vedė būtent Ponitka, surinkęs 25 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

Kinija: Yi Jianlianis 24 (8 atk. kam.), Wangas Zhelinas (9 atk. kam.) ir Zhou Qi (7 atk. kam.) po 10, Zhao Rui 9.

Lenkija: Mateušas Ponitka 25 (9 atk. kam., 4 blok. met.), A.J.Slaughteris 22, Aaronas Celas 7.