Vilniaus „Rytas“ (21/5) tęsia įspūdingą pergalių seriją šiame „Betsafe-LKL“ čempionate. Šeštadienio vakarą sostinės ekipa išvykoje palaužė „Pieno žvaigždžių“ (10/16) krepšininkus ir iškovojo jau 14 pergalę iš eilės.

„Rytas“ pergalę Pasvalyje iškovojo rezultatu 84:75 (20:28, 15:12, 24:19, 25:16).

Tai buvo jau dvidešimt pirmoji šio sezono Vilniaus komandos pergalė. Pagal iškovotas pergales (21) „Rytas“ aplenkė dabartinį čempioną Kauno „Žalgirį“.

„Tai buvo gynybės rungtynės. Laimėjome dėl geros gynybos“, – vos pasibaigus rungtynėms sakė sostinės ekipos vyr. treneris Giedrius Žibėnas.

Pasvalio arenoje buvo sužaistos dvi skirtingos rungtynių pusės. Pirmoje dominavo šeimininkai – „Pieno žvaigždės“ iki ilgosios pertraukos išlaikė penkių taškų persvarą, tačiau trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis.

Įpusėjus trečiajam kėliniui po Tomo Lekūno tritaškio Pasvalio ekipa pirmą kartą įgavo ir dviženklį pranašumą (55:45).

Tiesa, per likusį trečiojo ketvirčio laiką „Ryto“ gynybos grandies žaidėjai Mindaugas Girdžiūnas ir Gytis Radzevičius pataikė kelis tritaškius ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus (59:59).

Šie du krepšininkai bendrai Pasvalyje pelnė daugiau pusę visų savo komandos taškų – 46 iš 84. M. Girdžiūnas pelnė 24, G. Radzevičius atitinkamai pridėjo 22 taškus.

Likus vienai minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos penktą asmeninę pražangą užsidirbo ir aikštelę palikti priverstas buvo Pasvalio ekipos gynėjas Karolis Giedraitis. Iki lemiamos pražangos jaunasis krepšininkas spėjo pelnyti keturis taškus ir atkovoti du kamuolius.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui „Rytas“ ėmė iškart įrodinėti savo pranašumą – kelios pasvaliečių klaidos ir solidus sostinės ekipos puolimas lėmė tai, kad Giedriaus Žibėno auklėtiniai vos per pirmas dvi kėlinio minutes išsiveržė į priekį 7 taškų persvara.

Įpusėjus lemiamam kėliniui Pasvalio ekipa vis dar buvo pelniusi tik 3 taškus. Negana to, likus penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos Gedimino Petrausko auklėtiniai jau buvo perkopę leistiną pražangų limitą.

Tai buvo jau trečiasis šių komandų tarpusavio susitikimas šiame „Betsafe-LKL“ čempionate. Pirmąją dvikovą Vilniuje „Rytas“ laimėjo 106:82. Antrąjį susitikimą Pasvalyje 82:79 laimėjo „Pieno žvaigždės“.

Pirmuosius taškus vienas „Ryto“ lyderių pagal rezultatyvumą Andrew Goudelockas pelnė tik įpusėjus trečiajam kėliniui. Viso amerikietis pelnė 7 taškus.

„Pieno žvaigždės“: Jahennsas-Ley Manigatas 14, T. Lekūnas 12, Yannickas Frankie 11.

„Rytas“: M. Girdžiūnas 23 (6/10 trit.), Gytis Radzevičius 22, D. Bičkauskis 8, Arnas Butkevičius 7 (9 atk. kam.)