Žaibiškai dviženklį deficitą panaikinusi Ispanija sutriuškino Tunisą © FIBA.com nuotr.

Įspūdingą pergalę Pasaulio taurėje iškovojo Ispanijos rinktinė.  Tritaškių lietų surengę ir dviženklį deficitą panaikinę Sergio Scariolo auklėtiniai C grupėje 101:62 (16:17, 26:22, 30:8, 29:15) nepaliko jokių šansų Tuniso krepšininkams.

Pirmas dvi minutes varžovus gynyboje surakinę ispanai mačą pradėjo pelnydami septynis taškus be atsako. Tačiau netrukus Tuniso krepšininkai atsitiesė ir likus mažiau nei 28 sekundėms iki ketvirčio pabaigos, kai Michaelis Rollas pelnė dvitaškį su varžovo pražanga ir realizavo baudos metimą, įgijo taško persvarą – 17:16.

Kraujo skonį pajutusi Afrikos žemyno garbę ginanti rinktinė antrajame kėlinyje varžovams dar rimčiau kibo į atlapus. Beveik įpusėjus ketvirčiui dvitaškį pelnęs Mohamedas Hadidane'as suteikė Tunisui dviženklį pranašumą – 29:19.

Visgi saugesnis skirtumas komandas skyrė neilgai. Ispanijos krepšininkai realizavo keturis tritaškius paeiliui ir panaikino turėtą deficitą, o netrukus dar ir dvitaškį pridėjęs Marcas Gasolis pratęsė ispanų spurtą iki 14:0 bei sugrąžino jiems keturių taškų atsargą – 33:29.

Po ilgosios pertraukos sugrįžę S. Scariolo auklėtiniai įjungė dar aukštesnę pavarą ir tunisiečiams per trečiąjį kėlinį leido pelnyti tik aštuonis taškus. Iš pradžių atkarpą 11:0 laimėjusi Ispanijos rinktinė įgijo dviženklę persvarą, o iki ketvirčio pabaigos likus minutei baudų metimus realizavęs Sergio Llullas padidino skirtumą iki triuškinamo – 66:45.

Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas. Ispanijos rinktinės puolimo nesulaikę Tuniso krepšininkai leido jiems įmesti daugiau nei šimtą taškų. Tuo tarpu sunkiai rezultatyviai atakas užbaiginėję Afrikos atstovai mačą baigė pralaimėjimu nepadoriu deficitu – 62:101.

ISPANIJA: Ricky Rubio (9 atk. kam.) 17 tšk., Sergio Lliullas (4/6 trit.)16 tšk., Juancho Hernangomezas 13 tšk., Victoras Claveras ir Pau Ribas 12 tšk., Marcas Gasolis 10 tšk.

TUNISAS: Salahas Mejri 15 tšk., Mohamedas Hadidane'as (6 atk. kam.) 12 tšk., Michaelis Rollas 8 tšk., Makramas Romdhane'as 7 tšk.