Nigerijos šturmą atlaikę rusai iškovojo nelengvą pergalę © AFP nuotr.

Pasaulio taurės A grupėje varžovų šturmą atlaikiusi Rusijos rinktinė iškovojo sunkią pergalę. Paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai 82:77 (18:13, 22:22, 18:23, 24:19) palaužė Nigerijos krepšininkų pasipriešinimą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo keturis taškus be atsako pelnę Afrikos žemyno atstovai, tačiau netrukus rusai irgi surezgė sausą atkarpą ir po Nikita Kurbanovo dvitaškio išsiveržė į priekį – 5:4. Įpusėjus ketvirčiui puikią gynybą demonstravusi ir puolime neužstrigusi Rusijos rinktinė susikrovė ir dviženklį pranašumą – 18:7.

Antrajame kėlinyje Nigerijos rinktinė prie varžovų priartėjo ir aikštelėje užvirė atkakli kova taškas į tašką, bet rusams pirmosios rungtynių dalies pabaigoje pavyko susigrąžinti saugesnę penkių taškų persvarą – 40:35.

Po pasitarimo rūbinėse sugrįžusių komandų žaidimas stipriai nepasikeitė, Rusijos rinktinė ir toliau saugojo minimalią persvarą, tačiau prieš pat lemiamą ketvirtį tritaškį metęs Joshas Okogie išprovokavo varžovo pražangą ir realizavęs visus tris baudų metimus išlygino rungtynių rezultatą – 58:58

Lemiamo ketvirčio pradžioje du dvitaškius paeiliui varžovams atseikėjęs Chimezie Metu po labai ilgos pertraukos sugrąžino keturių taškų pranašumą Nigerijai – 62:58. Kėliniui beveik persiritus į antrąją pusę Afrikos žemyno atstovai dar turėjo rekordinę šešių taškų atsargą, bet visgi sėkmingiau likusį laiką sužaidę rusai perlaužė susitikimo eigą ir galiausiai iškovojo nelengvą pergalę – 82:77.

RUSIJA: Mikhailas Kulaginas 16 tšk., Andrejus Vorontsevičius 14 tšk., Andrejus Zubkovas 12 tšk., Vitalijus Fridzonas 11 tšk., Nikita Kurbanovas 9 tšk.

NIGERIJA: Joshas Okogie 18 tšk., Ike'as Iroegbu 12 tšk., Nnamdi Vincentas 11 tšk., Jordanas Nwora, Chimezie Metu ir Al-Farouq Aminu po 10 tšk.