Panevėžiečių tritaškių lietų atlaikęs „Rytas“ pratęsime pasiekė revanšą © FIBA/championsleague.basketball nuotr.

Šeštadienio vakarą Vilniuje praėjusio finalo pakartojimu „Betsafe-LKL“ pirmenybėse prasidėjo antrojo rato kovos, kuriose pergalingai startavo Vilniaus „Ryto“ (8-3) krepšininkai.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose po pratęsimo 109:104 (27:23, 24:21, 18:29, 21:17, 19:14) parklupdė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (8-4) ir atsirevanšavo varžovams už nesėkmę pirmajame rate (70:79).

Pirmojoje mačo dalyje geriau atrodė vilniečiai, tačiau po pertraukos iniciatyvą perėmė Panevėžio krepšininkai. Visgi Elvaro Fridrikssono vedami šeimininkai sugebėjo išplėšti pratęsimą, kuriame svečiams šansų jau nepaliko.

Sostinės krepšininkų gretose net keturi žaidėjai surinko daugiau nei 20 naudingumo balų – Martynas Echodas (33), Gytis Radzevičius (25), Jarvis Williamsas (24) ir Margiris Normantas (23). Rezultatyviausias – Marcusas Fosteris su 20 pelnytų taškų.

Svečius į priekį tempė gynėjų tandemas – Jamelas Morrisas ir Kristianas Kullamae. Abu perimetro lyderiai iš viso realizavo net 10 tritaškių iš 15.

„7bet-Lietkabelio“ negelbėjo tritaškiai metimai, kuriuos Nenado Čanako auklėtiniai realizavo 63 proc. taiklumu (17/27). 17 pataikytų tritaškių – naujasis šio sezono „Betsafe-LKL“ rekordas.

„Rytas“ šįkart dominavo po krepšiais – atkovotų kamuolių eilutėje Lietuvos čempionai pirmavo 53:35.

Sostinės krepšininkai susitikime vertėsi be dviejų puolėjų – Tomo Lekūno ir Luko Ulecko.

Po šio susitikimo komandos susilygino pergalių skaičiumi. Tiesa, Vilniaus ekipa yra sužaidusi rungtynėmis mažiau.

Panevėžiečiai turėjo galimybę užsitikrinti reguliariojo sezono tarpusavio pranašumą – tą būtų garantavusi pergalė, tačiau laimėjus sostinės krepšininkams tapo aišku, kad tarpusavio pranašumas atiteks trečiosios dvikovos, vyksiančios kovo 25 d., nugalėtojams.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20, Gytis Radzevičius ir Martynas Echodas po 18, Margiris Normantas 15, Jarvis Williamsas 13, Elvaras Fridrikssonas 9, Gytis Masiulis 7.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 22, Kristianas Kullamae 21, Mantas Rubštavičius 14, Paulius Murauskas 13, Gabrielius Maldūnas ir Željko Šakičius po 8, Vytenis Lipkevičius 6.