N.Mirotičiaus vedama „Barcelona“ palaužė Eurolygos vicečempionus © Zumapress nuotr.

Tarpsezonyje žaidėjų rinką įspūdingais sandoriais drebinusi Barselonos „Barcelona“ naujajame Eurolygos sezone startavo pergalingai. Svetislavo Pešičiaus vadovaujama ekipa atkaklioje dvikovoje 74:64 (19:14, 18:12, 12:20, 25:18) palaužė praėjusio sezono pirmenybių vicečempionę Stabulo „Anadolu Efes“.

Kokybiškesnį krepšinį demonstravę katalonai po dviejų kėlinių turėjo vienuolikos taškų pranašumą, tačiau galingai trečiąjį ketvirtį sužaidę turkai lemiamą dešimties minučių atkarpą pasitiko turėdami tik trijų taškų atsilikimą – 46:49.

Visgi ketvirtajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungusi Nikola Mirotičiaus vedama „Barcelona“ susigrąžino dviženklę taškų atsargą ir iškovojo pirmąją pergalę tarptautiniame fronte – 74:64.

Iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) priviliotas N.Mirotičius katalonų gretose buvo rezultatyviausias. Jis aikštelėje praleido beveik 26 minutes, per jas į varžovų krepšį sumetė 24 taškus (5/8 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 2/2 baudos), pridėjo 4 atkovotus kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Brandonas Daviesas irgi išsiskyrė rezultatyvumu. Amerikietis pelnė 10 taškų (5/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), sugriebė 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 16 efektyvumo balų.

„Anadolu Efes“ stovykloje varžovams daugiausiai problemų sukėlė Alecas Petersas, kuris surinko 16 taškų (2/2 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai) ir atkovojo 4 kamuolius.

Antras pagal rezultatyvumą Turkijos klube – kitas, beveik be keitimų rungtyniavęs, buvęs žalgirietis Vasilije Micičius. Dažnai iš tolimojo nuotolio atakavęs, bet didžiąją dalį tritaškių pro šalį laidęs Serbijos rinktinės gynėjas per 32 žaidimo minutes varžovams atseikėjo 13 taškų (1/3 dvitaškiai, 4/13 tritaškiai), komandos draugams asistavo 5 kartus ir atkovojo 3 kamuolius.

„Anadolu Efes“: Alecas Petersas 16 tšk., Vasilije Micičius (5 rez. perd.) 14 tšk., Tiboras Pleissas 13 tšk., Dogusas Balbay (6 atk. kam.) ir Bryantas Dunstonas (9 atk. kam.) po 7 tšk.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 24 tšk., Malcolmas Delaney (7 rez. perd.) 11 tšk., Brandonas Daviesas (5 atk. kam.) 10 tšk., Pierre'as Oriola 8 tšk.