Uraganinį puolimą pademonstravęs „Rytas“ nepasigailėjo „Juventus“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Naujajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone Vilniaus „Rytas“ (4/0) ir toliau žygiuoja užtikrintai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 86:65 (21:20, 24:15, 20:20, 21:10) sutriuškino Utenos „Juventus“ (1/3) krepšininkus.

Šiose rungtynėse sostinės klubas vertėsi be raumenį susižeidusio Camerono Bairstow ir susirgusio Mindaugo Girdžiūno, o uteniškiams negalėjo padėti blogai pasijutęs kapitonas Marius Runkauskas.

Energingiau dvikovą pradėjęs „Rytas“ pelnė keturis taškus be atsako, o pirmuosius uteniškių taškus netrukus pelnė Julius Jucikas – 4:2. Įpusėjus ketvirčiui Bryano Crawfordo tritaškis sumažino svečių atsilikimą iki minimalaus, bet kitoje atakoje tuo pačiu varžovų stovykloje atsakęs Pako Cruzas sugrąžino vilniečiams turėtą pranašumą, o netrukus baudų metimus realizavęs Martynas Echodas jį padinino iki šešių taškų – 15:9.

Pirmojo kėlinio pabaigoje skirtumą tarp komandų iki taško sumažinti pajėgę uteniškiai antrojo pradžioje vėl praleido varžovus į priekį. Ketvirčio viduryje užsimezgusi sėkminga vilniečių atkarpa 10:2 leido ne tik susigrąžinti turėtą taškų atsargą, bet po P.Cruzo realizuotų baudos metimų įgyti dviženklį – 45:35.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje šiek tiek pasikeitė. Įpusėjus trečiajam kėliniui abu baudos metimus pataikęs Arnas Butkevičius šeimininkams suteikė šešiolikos taškų pranašumą, tačiau iki ketvirčio pabaigos likus dviems minutėms Žygimanto Skučo vedamas „Juventus“ klubas spurtavo 7:1 ir sumažino atsilikimą iki vienaženklio – 61:53.

Lemiamo kėlinio pradžioje keturis taškus baudų metimais surinkęs Evaldas Kairys ir kitoje atakoje tritaškį pridėjęs Eimantas Bendžius stabilizavo situaciją – 72:55. Toliau rezultatyviai atakų užbaigti uteniškiams neleidę šeimininkai po Deivido Sirvydžio taškų iš po krepšio susikrovė didžiausią iki šiol turėtą devyniolikos taškų pranašumą – 74:55.

Rankų nenuleidę „Juventus“ krepšininkai pakilo į lemiamą šturmą ir laimėję sausą atkarpą 8:0 sugebėjo sumenkinti skirtumą iki vienuolikos taškų – 74:63. Tačiau dar sykį atsigavęs ir jaunimui šansą suteikęs „Rytas“ iškovojo triuškinamą laimėjimą – 86:65.

Sostinės komandą į ketvirtąją pergalę vedė dvigubą dublį užfiksavęs Eimantas Bendžius. „Ryto“ kapitonas per beveik 31 aikštelėje praleistą minutę į varžovų krepšį įmetė 13 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Utenos klubo neišgelbėjo rezultatyviausiai rungtyniavęs Žygimantas Skučas, kuris per 24 žaidimo minutes pelnė 18 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau 4 kartus suklydo ir surinko 18 efektyvumo balų.

„Rytas“: Eimantas Bendžius (10 atk. kam.) 13 tšk., Tu Holloway (6 rez. perd.) 12 tšk., Pako Cruzas ir Evaldas Kairys (7 atk. kam.) po 11 tšk., Deividas Sirvydis ir Martynas Echodas (8 išpr. praž., 7 atk. kam.) po 10 tšk.

„Juventus“: Žygimantas Skučas 18 tšk., Julius Jucikas 12 tšk., Bryanas Crawfordas (7 rez. perd.) 10 tšk., Shannonas Scottas 8 tšk.