LKL finalas startavo „Ryto“ pergale Kauno arenoje

„Betsafe-LKL“ finalo serijos starte Vilniaus „Rytas“ per papildomas penkias minutes parbloškė principinius varžovus ir perėmė namų aikštės pranašumą.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 89:88 (19:17, 24:29, 11:20, 23:21, 12:11) pranoko Kauno „Žalgirį“ ir serijoje išsiveržė į priekį 1-0.

Paskutinį sykį pratęsimas „Betsafe-LKL“ finale buvo žaistas 2015 m., tąsyk „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nukovė amžinus priešininkus iš sostinės.

Antrasis serijos mačas vyks jau penktadienį Vilniuje. Susitikimo transliaciją iš „Twinsbet“ arenos stebėkite nuo 18.30 val. per BTV televiziją ir Go3.

Po lygaus susitikimo starto vilniečiai šiek tiek atitrūko (19:11), tačiau iki pirmojo ketvirčio pabaigos leido varžovams priartėti – 19:17. Žalgiriečiai netrukus atstatė lygybę (21:21), tačiau svečiai vėl truktelėjo į priekį, o Margirio Normanto dūris su antrojo kėlinio sirena sostinės ekipai suteikė visai apčiuopiamą pranašumą – 43:36.

Po pertraukos šeimininkai ilgą laiką atsilikinėjo panašiu skirtumu, tačiau trečiojo ketvirčio pabaigoje spurtu 10:2 „Žalgiris“ išsiveržė į priekį prieš lemiamą mačo atkarpą – 56:54. Pamažu čempionų titulą ginanti komanda augino savo atotrūkį, kurį Dovydo Giedraičio baudos pirmąsyk susitikime pavertė dviženkliu – 69:59.

Nepaisant to, „Rytas“ demonstravo kovotojų charakterį ir greitai artėjo prie varžovų, kol galiausiai likus 100 sekundžių komandas teskyrė taškas – 73:72. Be to, penktąją pražangą užsidirbo Edgaras Ulanovas. Į D. Giedraičio baudas dvitaškiu atsakė Martynas Echodas – 75:74. L. Lekavičius pelnė du taškus, bet Justinas Gorhamas išlygino rezultatą – 77:77. Po L. Lekavičiaus ir Marcuso Fosterio netaiklių metimų komandos kėlėsi į pratęsimą.

Atkakli kova virė ir papildomo laiko metu. M. Echodo du taškai suteikė jo komandai 3 taškų persvarą paskutinę minutę, bet iki minimumo deficitą sumažino D. Giedraitis – 88:89. Po netaiklaus M. Normanto metimo D. Giedraitis sugriebė kamuolį, bet jį iškart perdavė varžovams tiesiai į rankas, o po Gyčio Masiulio netaiklios baudos ištiksėjo paskutiniosios sekundės, po kurių į triumfą pasileido sveičiai ir jų sirgaliai.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21, Dovydas Giedraitis 16, Laurynas Birutis ir Edgaras Ulanovas 9, Demetre Riversas, Kevarrius Hayesas, Edmondas Sumneris ir Tomas Dimša po 6.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19, Justinas Gorhamas ir R.J. Cole'as po 15, Marcusas Fosteris ir Martynas Echodas po 12.