Trečiajame kėlinyje užsnūdęs „Rytas“ išsivežė pergalę iš Prienų © R.Vyšniausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) antrojo turo rungtynėse triuškinamą persvarą iššvaistęs Vilniaus „Rytas“ (2/0) sugebėjo atsitiesti ir iškovoti pergalę. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 87:78 (24:15, 27:19, 15:24, 21:20) palaužė pergalių sąskaitos dar neatsidariusį Prienų „CBet“ (0/2) klubą.

Šiame susitikime Vilniaus ekipa vertėsi be dvikovoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ kojos raumenį pasitempusio Tu Holloway'aus.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė vilniečiai, tačiau po Martyno Varno dvitaškio su varžovo pražanga į priekį išsiveržę šeimininkai aikštelėje pasijuto komfortabiliau ir greitai įgijo šešių taškų pranašumą – 10:4. Visgi „Rytas“ netruko sugrįžti – įpusėjus ketvirčiui Pako Cruzo tritaškis susigrąžino taško persvarą, o paskutinę minutę baudų metimus realizavęs Evaldas Kairys svečiams suteikė ir dviženklį pranašumą – 24:13.

Antrajame kėlinyje aikštelėje vaizdas nepasikeitė – ketvirčio viduryje dar vieną tolimą metimą realizavęs P.Cruzas skirtumą tarp komandų padidino iki penkiolikos taškų – 36:21. Iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus 3 minutėms rezultatyviai ataką užbaigęs Lukas Uleckas sumažino „CBet“ deficitą iki septynių taškų, bet per likusį laiką vėl užtikrinčiau sužaidę sostinės krepšininkai situaciją stabilizavo – 51:34.

Keturis taškus be atsako trečiojo kėlinio pradžioje surinkęs „Rytas“ susikrovė triuškinamą persvarą, bet rungtynių perlaužti nepajėgė. Į lemiamą šturmą pakilę prieniškiai laimėjo atkarpą 24:6 ir po taiklių Vaido Čepukaičio baudų metimų prie varžovų priartėjo per tris taškus – 58:61.

Į duobę įkritusią „Ryto“ komandą trečiojo ketvirčio pabaigoje pradėjo gelbėti Eimantas Bendžius. Tritaškiais varžovų krepšinio tinklelį plėšęs vilniečių kapitonas šiek tiek stabilizavo situaciją, o kitoje atakoje dvitaškį pridėjęs Dovis Bičkauskis sostinės klubui sugrąžino dviženklę taškų atsargą – 71:60. Galiausiai per likusį laiką neprisižaidęs „Rytas“ iškovojo dar vieną pergalę – 87:78.

Nugalėtojų gretose žibėjo karjeros rungtynes sužaidęs Evaldas Kairys. Vidurio puolėjas per 17 aikštelėje praleistų minučių sugebėjo į varžovų krepšį įmesti 24 taškus (8/8 dvitaškiai), atkovoti 7 kamuolius, išprovokuoti 7 pražangas, blokuoti 5 metimus bei surinkti 36 naudingumo balus.

Prienų komandos neišgelbėjo rezultatyviausiai rungtyniavęs Arnas Velička, kuris per beveik 33 žaidimo minutes pelnė 16 taškų (4/5 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/5 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 5 kamuolius ir išprovokavo 11 pražangų.

„CBet“: Arnas Velička (6 rez. perd., 5 atk. kam.) 16 tšk., Regimantas Miniotas ir Lukas Uleckas po 14 tšk., Vaidas Čepukaitis (7 atk. kam.) 11 tšk., Mindaugas Lukauskis 6 tšk.

„Rytas“: Evaldas Kairys (7 atk. kam., 5 blk., 36 naud.) 24 tšk., Eimantas Bendžius 14 tšk., Francisko Cruzas 13 tšk., Arnas Butkevičius (6 rez. perd., 6 atk. kam.) 10 tšk., Cameronas Bairstow (6 atk. kam.) 9 tšk.