Kovojęs „Rytas“ patyrė pralaimėjimą Graikijoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Rytui“ Graikijoje nepavyko iškovoti pirmosios pergalės Čempionų lygoje. Vilniečiai 76:78 nusileido Patrų „Promitheas“ komandai ir patyrė antrą pralaimėjimą Europiniame turnyre.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai abejoms komandoms, tačiau sėkmingiau vilniečiams – kėlinio viduryje „Rytas“ pirmavo 11:4. Tačiau tuomet svečių komandos žaidimas sustojo, varžovai spurtavo 12:0 ir išsiveržė į priekį 16:11. Po pirmojo kėlinio „Ryto“ deficitas siekė 3 taškus.

Antrą kėlinį sėkmingiau pradėjo varžovai, atitrūkę 7 taškais (24:17), tačiau geresnę atkarpą surengę vilniečiai kėlinio viduryje išlygino rezultatą – 24:24. Vienodas rezultatas švieslentėje degė ir pasibaigus pirmai rungtynių pusei – 37:37.

Trečio kėlinio pirmoje pusėje vilniečiams pavyko šiek tiek atitrūkti (49:44), tačiau didinti pranašumo varžovai neleido, o kėlinio pabaigoje jį ir vėl persvėrė į savo pusę. Po J. Gorhamo tritaškio ketvirtis baigėsi vilniečiams pirmaujant 58:56.

Keturias lemiamo ketvirčio minutes vilniečiams nepavyko pralaužti varžovų gynybos ir graikai spurtavo 6:0 (62:58). Likus minutei rezultatas dar buvo lygus, tačiau varžovai sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir nugalėjo rezultatu 78:76.

Vilniečių lyderiu buvo Justinas Gorhamas, kuris iki 13 pratęsė savo taiklių tritaškių iš eilės seriją. Amerikietis šiose rungtynėse pelnė 20 taškų (3/3 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kitas Čempionų lygos rungtynes „Rytas“ žais lapkričio 14 d. Pirmose namų rungtynėse vilniečiai susikaus su Opavos „Opava“. Tuo metu šį sekmadienį (lapkričio 5 d.) Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje laukia „Ryto“ mūšis su Kauno „Žalgiriu“. Bilietus į abi rungtynes platina bilietai.lt

„Promitheas“: Anthony Cowanas 19, Linos Chrysikopoulos 15 (7 atk. kam.), Jaime Echenique 14 (6 atk. kam.), Hunteris Hale‘as 13 (6 atk. kam.).

„Rytas“: Justinas Gorhamas 20 (3/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 25 n.b.), Keithas Hornsby 13, Gytis Masiulis 9, Lukas Uleckas (6 atk. kam.) ir Arnas Velička (5 rez. perd.) – po 8.