Karjeros rungtynes žaidęs A. Marčiulionis leido „Rytui“ aplenkti „Lietkabelį“ © fiba.com/championsleague.basketball nuotr.

Augustas Marčiulionis sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes, o jo vedamas Vilniaus „Rytas“ (12-5) pakilo į antrąją „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės vietą.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 78:72 (17:19, 21:20, 22:19, 18:14) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ (11-5).

A. Marčiulionis per 16 minučių pelnė 17 taškų (5/7 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

18-metis įžaidėjas 11 taškų pelnė vien per trečiąjį kėlinį, kurio metu iki tol atsilikę vilniečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Rytas“ atsiplėšė 72:65.

Lemiamu metu komandos keitėsi dažnomis klaidomis, todėl intriga laikėsi iki pat mačo pabaigos. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes „Lietkabelis“ priartėjo 71:75.

Netrukus Arnas Butkevičius už ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga, tačiau panevėžiečiai tokia dovana nepasinaudojo.

Paulius Valinskas prametė baudos metimą, Margiris Normantas itin netaikliai atakavo iš toli, o P. Valinskas kiek vėliau dar ir sužingsniavo.

Nors paskutinę minutę „Rytas“ suteikė varžovams dar kelis šansus griebtis šiaudo, paskutinėmis sekundėmis P. Valinskas vėl klydo, o šeimininkų pergalę įtvirtino Ryano Boatrighto baudos metimas.

Panevėžio klubas kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 24:35, o pagal klaidas pirmavo 19:15.

Vilniaus ekipos gretose debiutavo naujokas Rapolas Ivanauskas. Aukštaūgis per 2 minutes pasižymėjo tik asmenine pražanga ir -1 naudingumo balu.

Pirmąją komandų akistatą šį sezoną Panevėžyje 78:59 laimėjo „Lietkabelis“.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis 17, Lukas Uleckas 16, Mindaugas Girdžiūnas 14, Keithas Bensonas ir Dovis Bičkauskis po 8.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 15, Margiris Normantas ir Vytenis Lipkevičius po 13, Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas (7 rez. perd.) po 9.