Juodkalnija krito prieš Naująją Zelandiją ir prarado šansus žengti į kitą etapą © FIBA.com nuotr.

Pasaulio čempionato F grupės akistatoje tarp Juodkalnijos ir Naujosios Zelandijos triumfavo pastarieji rezultatu 93:83 (31:26, 22:18, 13:21, 27:18).

Rungtynes kiek geriau pradėjo Okeanijos atstovai - beveik viso pirmojo kėlinio metu nežymiai pirmavo. Septintąją susitikimo minutę po Isaaco Fotu kablio persvara pakilo iki rekordinės - 25:20. Šį pranašumą pavyko išlaikyti iki ketvirčio pabaigos - 31:26.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios juodkalniečiai ėmė tirpdyti atsilikimą ir prabėgus vos keturioms minutėms rezultatas jau buvo lygus 36:36. Naujosios Zelandijos krepšininkai nesutriko ir įjungė aukštesnę pavarą. Kėliniui besibaigiant Tai'us Websteris padidino atotrūkį iki rekordinės devynių taškų persvaros - 53:44.

Trečio ketvirčio pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, bet zelandiečių persvara išliko saugi - 48:57. Juodkalniečiai nenuleido rankų ir ėmė sparčiai vytis varžovus. Prieš galutinį ketvirtį komandas jau skyrė vos vienas taškas - 66:65.

Naujoji Zelandija lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 9:2, kuris leido jaustis užtikrintai - 75:67. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes Robas Loe sumetė du baudos metimus ir padidino persvarą iki dvylikos taškų - 88:76. Juodkalnija į lemiamą šturmą pakilti nesugebėjo bei teko pripažinti varžovų pranašumą - 93:83.

Balkanų atstovams tai buvo antroji nesėkmė čempionate, todėl jie jau prarado visas viltis patekti į kitą etapą. Tuo tarpu Naujoji Zelandija iškovojo pirmąją pergalę ir dar turi šansų patekti į tolimesnį etapą.

Paskutiniame grupių ture Juodkalnija žais prieš Braziliją, o Naujoji Zelandija kovos su Graikija.

NAUJOJI ZELANDIJA:  Corey Websteris (7 rez. perd., 6 atk. kam.) 25, Isaacas Fotu (7 atk. kam.) 20, Tai'us Websteris (5 rez. perd.) 11, Robas Loe ir Shea Ili (6 rez. perd.) po 10

JUODKALNIJA: Nikola Ivanovičius (7 rez. perd.) 18, Nikola Vučevičius (9 atk. kam.) 15, Bojanas Dubljevičius (13 atk. kam., 5 4 per. kam., 5 kld.) ir Petaras Popovičius po 13, Milko Bjelica 9.