Pavyzdingai žaidusi Lietuva įveikė Kanadą ir užsitikrino vietą kitame etape © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė sužaidė pavyzdingas antrąsias H grupės rungtynes ir kartu su Australija užsitikrino vietą kitame pasaulio čempionato etape.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 92:69 (24:14, 22:22, 24:18, 22:15) įtikinamai susitvarkė su Kanados rinktine, kuri savo kelionę turnyre baigs po paskutinių rungtynių su Senegalu.

Rungtynės Lietuvos krepšininkams prasidėjo puikiai – gynyboje visą dėmesį aukštaūgiams sutelkusi Kanados rinktinė atlaisvino kitų žaidėjų rankas, o tuo pasinaudoję lietuviai į priekį pabėgo 10 taškų skirtumu.

Gynyboje su greitomis Kanados atakomis buvo susitvarkyta beveik idealiai – Kevinas Pangosas dėl greitų pražangų buvo pasodintas ant suolo, kaip ir taškų nesurinkęs Cory Josephas.

Pirmajame ketvirtyje puikų spurtą surengė nuo suolelio pakilęs Edgaras Ulanovas. Žaidimą vienas prieš vieną pajutęs žalgirietis kėlinį užbaigė į savo sąskaitą įsirašęs aštuonis taškus.

Antrajame kėlinyje Kanados rinktinė pradėjo daugiau kelti problemų gynyboje, tačiau mūsiškiai reabilitavosi puolime.

Antrasis ketvirtis pasibaigė lygiu rezultatu, tačiau lietuviai į rūbinę nužygiavę vis dar turėdami solidžią 10 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje Lietuva nekartojo Australijos klaidų ir neleido įsisiautėti kanadiečių puolimui. Kėlinio viduryje varžovai buvo sumažinę atsilikimą iki devynių taškų, tačiau po Daniaus Adomaičio minutės pertraukėlės mūsiškiai susitvarkė gynyboje ir laimėjo kėlinį šešių taškų pranašumu.

Paskutiniajame ketvirtyje Kanada trumpam buvo pristabdžiusi Lietuvos rinktinės puolimą, tačiau tai didesnių problemų mūsiškiams nesukėlė, kurie laimėję ir šį kėlinį pasiekė dar vieną triuškinamą pergalę turnyre.

Paskutinėse grupės rungtynėse tarp Lietuvos ir Australijos spręsis pirmos vietos nugalėtojas. Mūsiškiai į kovą stos ketvirtadienį.

Edgaras Ulanovas ir Jonas Valančiūnas buvo rezultatyviausi mūsų rinktinės gretose – abu surinko po 13 taškų. Varžovų gretose daugiau problemų pridarė Kyle‘as Wiltjeras, surinkęs 24 taškus.

Lietuva: Edgaras Ulanovas (7/8 dvit.) 15, Jonas Valančiūnas (5/6 dvit., 8 atk. kam.) 13, Lukas Lekavičius (4/7 dvit.) ir Mantas Kalnietis (4/6 dvit., 6 rez. perd.) po 11, Domantas Sabonis (8 atk. kam.) 10, Mindaugas Kuzminskas (3/5 dvit.) 9, Marius Grigonis 8.

Kanada: Kyle‘as Wiltjeras 24 (4/8 dvit., 3/3 trit.), Cory Josephas 15 (5/13 dvit.), Khemas Birchas 12 (4/8 dvit.) ..., Kevinas Pangosas 3 (1/6 met., 8 rez. perd.)