Tritaškių lietų surengęs „Rytas“ pasiekė užtikrintą pergalę Europos taurėje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Europos taurės dvikovoje trečiojo kėlinio pradžioje užmigęs ir milžinišką taškų atsargą iššvaistęs Vilniaus „Rytas“ (4/5) iškovojo pergalę ir žengė tvirtą žingsnį „Top-16“ etapo link. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 99:83 (32:20, 25:11, 20:24, 22:28) susitvarkė su Bursos „Bofaš“ (4/5).

Pirmoje rungtynių pusėje vilniečiai demonstravo uraganinį puolimą ir pelnė 9 tritaškius iš kurių po 3 realizavo Arnas Butkevičius ir Pako Cruzas. Šio dueto vedamas „Rytas“ po dviejų kėlinių turėjo įtikinamą 26 taškų persvarą – 57:31.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aištelėje apsivertė aukštyn kojomis – geležinė svečių gynyba pusę kėlinio šeimininkams neleido pelnyti nė taško, o tą sėkmingai išnaudojęs „Tofaš“ spurto 17:0 dėka sumažino turėtą deficitą iki vienaženklio – 48:57.

Visgi iki ketvirčio pabaigos likus 2 minutėms „Rytas“ situaciją stabilizavo įsmeigęs 5 tritaškius paeiliui bei lemiamą kėlinį pasitiko susigrąžinę triuškinamą persvarą – 77:55.

Ketvirtajame kėlinyje Bursos krepšininkai bandė suregzti dar vieną šturmą, bet neatsipalaidavę vilniečiai iškovojo pergalę ir persvėrė tarpusavio rungtynių taškų skirtumą – 99:83.

„Rytas“: Arnas Butkevičius (4/5 trit., 10 atk. kam.) ir Martynas Echodas (7/11 dvit., 8 atk. kam.) po 18 tšk., Pako Cruzas (7 rez. perd.) 17 tšk., Deividas Sirvydis (4/6 trit.) 14 tšk., Mindaugas Girdžiūnas ir Eimantas Bendžius (6 atk. kam.) po 13 tšk.

„Tofaš“: DJ White (4/5 trit.) 18 tšk., Devinas Williamsas (13 atk. kam.) ir Sammy Mejia po 16 tšk., Tarikas Phillipas 10 tšk.