Tragiškai baudų metimus realizavęs „Rytas“ krito Klaipėdoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Pastaruoju metu bangą pagavęs Klaipėdos „Neptūnas“ (7/4) toliau žengia pergalingu keliu. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai namuose 91:84 (16:25, 27:20, 18:20, 30:19) palaužė ilgą rungtynių laiką pirmavusį Vilniaus „Rytą“ (7/3).

Uostamiesčio ekipą į pergalę vedė geriausias karjeros Lietuvoje rungtynes sužaidęs Andre Williamsonas.

Šis varė į neviltį svečių aukštaūgius ir pagerinęs sezono asmeninius taškų (19), atkovotų kamuolių (10) bei naudingumo balų (23) rekordus.

Banguotose rungtynėse svečiai po pertraukos bandė atitrūkti (59:49), tačiau tada sekusi minutės pertraukėlė buvo naudinga uostamiesčio komandai – Tomas Delininkaitis šovė tritaškį, Matas Jogėla galingai įkrovė iš viršaus ir Tomo Rinkevičiaus ekipa vėl priartėjo (61:65).

Paskutiniame ketvirtyje niekur nedingo ir toliau – įpusėjus kėliniui vilniečiai vis dar buvo priekyje, bet jau tik vienu tašku (74:73), tačiau netrukus dvitaškį su pražanga pridėjo solidžias rungtynes žaidęs Andre Williamsonas, iš toli dar kartą pataikė T. Delininkaitis ir šeimininkai išsiveržė į priekį (79:74).

Vėliau „Ryto“ krepšininkai ne kartą turėjo galimybę atsilikimą mažinti baudų metimais, tačiau šie skriejo pro šalį, o dar kartą iš po krepšio pataikęs A. Williamsonas iš esmės atsakė į paskutinius dar likusius klausimus (87:81).

Laikas tirpo ir likus žaisti dvi minutes šeimininkai toliau išlaikė turimą persvarą (83:78).

Vilniečių nuo nesėkmės neišgelbėjo ir geriausias savo rungtynes vilniečių gretose šiame sezone sužaidęs Arnas Butkevičius.

Šis į buvusios komandos krepšį įmetė 17 taškų, atkovojo 7 kamuolių ir surinko 26 naudingumo balus.

Verta paminėti, jog tuos 26 naudingumo balus krašto puolėjas buvo surinkęs dar pirmoje rungtynių dalyje.

„Neptūnas“: A. Williamsonas 19 (10 atk. kam.), T. Delininkaitis 16 (4/4 trit.), Deividas Gailius 11, Tadas Sedekerskis 10;

„Rytas“: A. Butkevičius 16, Pako Cruzas 14, Dovis Bičkauskis 13, Tu Holloway 12.