Į ketvirtfinalį – iš pirmosios vietos grupėje © ltu basketball nuotr.

Jau ketvirtąją pergalę iš eilės U16 Europos čempionate (B divizionas) iškovojo Lietuvos merginų rinktinė (4/0). Edvino Justos auklėtinės 74:62 (22:15, 17:22, 20:17, 15:8 nugalėjo Bulgarijos rinkinę (3/1) ir triumfavo D grupės turnyre.

Lietuva po pirmojo kėlinio buvo priekyje 22:15. Antrojo kėlinio pradžioje lietuvės pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (27:15), tačiau bulgarės ginklų nesudėjo ir po dviejų kėlinių mūsiškių persvara buvo tik 2 taškai (39:37).

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinės merginos susigrąžino kiek saugesnį pranašumą (55:47), o po trijų kėlinių pirmavo 59:54.

Atėjus svarbiausiam ketvirčiui E. Justos treniruojamos krepšininkės surakino varžovų gynybą, pačios puolime problemų neturėjo ir sužaidus 37 min. jau pirmavo 71:58. Per likusį laiką lietuvės išlaikė persvarą ir šventė pelnytą pergalę.

D grupės lyderių akistatoje lietuvės milžinišku skirtumu laimėjo kovą po krepšiais (57:19), o puolime – 26:8.

Lietuvos rinktinės puolimą į priekį tempė 23 taškus pelniusi ir 14 kamuolių atkovojusi Gabija Galvanauskaitė.

Aikštėje pasirodė visos 12 Lietuvos rinktinės krepšininkių.

Antradienį čempionate – poilsio diena, o visi ketvirtfinaliai vyks trečiadienį.

Lietuvos rinktinė dėl patekimo į pusfinalį kovos su antrąją vietą C grupėje užėmusia Portugalijos (2/1) rinktine.

Rungtynių laikas paaiškės artimiausiu metu, o susitikimą tiesiogiai bus galima stebėti FIBA „YouTube“ platformoje.

Į elitinį Europos čempionato A divizioną kelialapius iškovos 3 geriausiai pasirodžiusios rinktinės.

Pildysime.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos