Dramatiškas mūšis Krasnodare baigėsi „Ryto“ pergale © Pauliaus Žukausko nuotr.

Paskutinėmis akimirkomis atsitiesęs Vilniaus „Rytas“ (2/4) išvykoje 87:82 (25:20, 19:23, 19:17, 24:22) antrą kartą palaužė Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ (2/4) komandą, kurioje rungtyniauja lietuvis Mantas Kalnietis.

Atsakomosios dvikovos pradžioje vyko kova taškas į tašką, tačiau beveik įpusėjus ketvirčiui sėkmingesnę atkarpą sužaidęs „Lokomotiv“ klubas spurtavo 6:0 ir išsiveržė į priekį 7 taškų skirtumu – 15:8. Antroje pirmojo kėlinio pusėje atsigavęs Dovio Bičkauskio vedamas „Rytas“ atsakė atkarpa 17:3 ir turėtą deficitą pavertė pranašumu – 25:18.

Antrajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungę šeimininkai pradėjo artėti, o iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos likus 2 minutėms po Dragano Apičiaus dvitaškio susigrąžino minimalų pranašumą – 39:38. Visgi per likusį laiką atsilaikyti pajėgę svečiai susigrąžino iniciatyvą ir į ilgąją pertrauką nešėsi taško atsargą – 44:43.

Trečiajame kėlinyje ekipos toliau buvo arti viena kitos ir nepajėgė pernelyg atitrūkti, o vėl sėkmingiau paskutinėmis minutėmis sužaidęs sostinės klubas lemiamą ketvirtį pasitiko su 3 taškų pranašumu – 63:60.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus 2 minutėms „Rytas“ dar turėjo dviejų taškų pranašumą, bet tada vilniečių klaidomis pasinaudiję ir sausą atkarpą 8:0 laimėję Krasnodaro ekipos krepšininkai įgijo 6 taškų persvarą – 73:67.

Visgi per likusį laiką Pako Cruzo tolimų metimų prikeltas „Rytas“ atsigavo ir likus 2 sekundėms abu baudų metimus realizavęs Arnas Butkevičius įtvirtino svečių pergalę – 87:82.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo be klaidų iš žaidimo atakavęs Evaldas Kairys, kuris per 21 aikštelėje praleistą minutę į varžovų krepšį įmetė 16 taškų (8/8 dvitaškiai, 0/1 bauda), pridėjo 6 atkovotus kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 21 naudingumo balą.

Krasnodaro ekipoje išsiskyrė daug galvos skausmo, ypač pirmoje rungtynių pusėje, vilniečiams kėlęs Dimitrijus Kulaginas. Rusas per 31 žaidimo minutę pelnė 18 taškų (6/10 dvitaškiai, 2/9 tritaškiai), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius bei pasirodymą vainikavo surinkdamas 18 efektyvumo balų.

„Lokomotiv Kuban“: Dimitrijus Kulaginas (6 rez. perd.) 18 tšk., Samas Dekkeris (5 atk. kam.) 16 tšk., Johnny O'Bryantas (6 atk. kam.) 13 tšk., Draganas Apičius (5 atk. kam.) 12 tšk., Willas Cummingsas 9 tšk.

„Rytas“: Evaldas Kairys (8/8 dvit., 6 atk. kam.) 16 tšk., Eimantas Bendžius 12 tšk., Pako Cruzas 11 tšk., Arnas Butkevičius (6/6 baud.) 10 tšk., Cameronas Bairstow (5 atk. kam.) 9 tšk.