„Rytas“ susitvarkė su „Galatasaray“ ir šventė pirmąją pergalę „Top 16“ etape © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (1-1) išvykoje iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės „Top 16“ etape.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Stambule palaužė Stambulo „Galatasaray“ (1-1) 89:73 (23:17, 22:18, 27:19, 17:19).

Tu Holloway ir Pako Cruzas pirmajame kėlinyje pelnė pirmuosius 9 taškus vilniečiams (9:7). Į aikštę išėjęs Mindaugas Girdžiūnas smeigė tritaškį, o kėlinio pabaigoje po kapitono baudų metimų vilniečiai jau turėjo 6 taškų pranašumą (23:17).

Antrasis ketvirtis prasidėjo E. Bendžiaus tritaškiu (26:17). Į puolimą visi puikiai įsijungę „Ryto“ krepšininkai sugebėjo pirmąją pusę susikrovus dviženklį pranašumą – 45:35.

Prasidėjus antrajai rungtynių pusei „Rytas“ trečiajame kėlinyje puolime atkovojo net 9 kamuolius. Puikiai savo antruosius šansus išnaudoję vilniečiai, po paskutinėmis sekundėmis išprovokuotos M. Girdžiūno pražangos ir taiklių baudų metimų padidino „Ryto“ pranašumą – 72:54.

Paskutiniame kėlinyje varžovai bandė grįžti į rungtynes, bet į varžovų tolimus metimus atsakę vilniečiai šventė pirmąją pergalę „Top 16“ 89:73.

„Galatasaray“: Aaronas Harrisonas 22 (4/9 trit.), Alexas Poythressas 19, Gregas Whittingtonas 12.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 21 (5/9 trit.), Pako Cruzas 19 (3/7 trit.), Arnas Butkevičius 14 (6/6 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 12.