D.Adomaitis apie dvikovą su „Lokomotiv“: „Negalime daryti kvailų klaidų“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Europos taurės sezoną pergale prieš grupės favorite laikytą Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ ekipą pradėję, tačiau tada į duobę įkritę ir patyrę keturis pralaimėjimus paeiliui Vilniaus „Ryto“ krepšininkai stengsis reabilituotis antrojo rato kovose.

Pirmasis B grupės antrojo rato varžovas, kaip ir sezono starte, Manto Kalniečio atstovaujamas „Lokomotiv Kuban“ klubas.

Prieš skrydį į Krasnodarą su Lietuvos žiniasklaida kalbėjęs „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis teigė, kad varžovų žaidimas, lyginti su pirmosiomis rungtynėmis, stipriai pasikeitė ir atsirado labiau išreikštas žaidimo braižas.

„Labai svarbu kontroliuoti varžovų fiziškumą, nes dabar jie stengiasi labiau išnaudoti Samą Dekkerį trečioje pozicijoje. Būtent tada „Lokomotiv“ komanda turi labai aukštą penketą ir būna itin agresyvūs baudos aikštelėje. Žinoma labai svarbus ir Alanas Williamsas, kuris puolime atsikovoja apie 5 kamuolius, ir Johnny O'Bryantas, kuris yra jų lyderis puolime, taigi, čia bus didžiausias iššūkis mums“, – teigė D.Adomaitis.

– Varžovų pataikymas iš toli siekia 31,2 procento. Kiek tas procentas apgaulingas ir kiek galima aukoti tie tritaškio linija?

– Faktas, kad yra tokie žaidėjai, ties kuriais negali rizikuoti, yra žaidėjai, ties kuriais kartais galima tą daryti. Stengiamės tą savo žaidėjams išaiškinti. Tarkime Vitalijus Fridzonas gali pataikytis 5 tritaškius iš eilės. Jam negalima leisti. Yra žaidėjai, tokie kaip Willas Cummingsas, prieš kuriuos galima kažkiek rizikuoti, todėl turime sužaisti protingai ir tose situacijose, kuriose galima rizikuoti – rizikuoti, kuriose negalima – to nedaryti.

– Vilniuje buvo pirmos „Lokomotiv“ rungtynės šiame sezone. Ar dabar, prasidėjus antrojo rato kovoms jų žaidimas atrodo brandžiau?

– Galima sakyti, kad jų žaidimas keičiasi ir dabar jie žaidžia su konkrečiais akcentais, žino, ko nori iš kiekvieno žaidėjo. Jų žaidimas kaip ir nėra sudėtingas, bet yra tie žaidėjai, kurie labai gerai išpildo situacijas ir baudžia už kiekvieną klaidą. Mums reikia nedaryti kvailų klaidų arba, kai reikia, prasižengti, kad neleistume jiems pelnyti lengvų taškų.

– Turėjote trumpą stovyklą Birštone. Ką pavyko nuveikti ir ar pavyko „persikrauti“ jėgas?

– Tokios vieno ciklo stovyklos yra labai gerai, nes galima padirbėti ties tam tikrais dalykais, kartu pabūti. Kitas momentas – pasikeičia treniruočių pobūdis, ko mums ir reikėjo. Tikimės, kad stovykla mums bus naudinga.

– Pergalė atidarymo rungtynėse įkvėpia pasitikėjimo, kad „Lokomotiv“ yra įveikiamas varžovas?

– Faktas, pergalė mums leidžia suprasti, kad galime žaisti ir laimėti, jeigu visi žaidžiame gerai. Na, o varžovams, manau, papildomos motyvacijos bus, nes jie norės atsirevanšuoti.

– Po pirmųjų rungtynių gyrėte Pako Cruzą ir Eimantą Bendžių. Ar šiame mače jie bus irgi pagrindinis akcentas?

– Ne tik. Turime daugiau minčių kaip ir ką atakuoti puolime. Pagrindinis dalykas yra tas, kad turime atakuoti ten, kur norime, o ne ten, kur „Lokomotiv“ yra stiprūs.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • v

  labai laukiu kada treneris savo isminti perteiks zaidejams

  • +1
 • 41

  maladiec dainiukas,as tavim tikiu

  • 0
 • v

  labai laukiu kada treneris savo isminti perteiks zaidejams

  • +1
 • 41

  maladiec dainiukas,as tavim tikiu

  • 0
 • 41

  maladiec dainiukas,as tavim tikiu

  • 0
 • v

  labai laukiu kada treneris savo isminti perteiks zaidejams

  • +1

Kitos naujienos