Vilniaus „Ryto“ (6/3) komandos duobė „Betsafe-LKL“ čempionate gilėja. Donaldo Kairio auklėtiniai patyrė trečiąjį pralaimėjimą iš eilės, kai niekaip nesustabdė Tomo Lekūno ir išvykoje krito prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4/4).

Įtemptose rungtynėse, kuriose nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinę minutę, „Rytas“ pralaimėjo 79:82.

Nors Pasvalio klubas vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų – Arvydo Šikšniaus ir Danielio Amigo – Gedimino Petrausko auklėtiniai vis tiek sugebėjo laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių ir, pademonstravę charakterį, iškovojo dramatišką pergalę prieš šiuo metu lygoje pirmaujančią sostinės ekipą.

„Pieno žvaigždžių“ treneris G. Petrauskas po dvikovos buvo itin laimingas ir išskyrė savo žaidėjų tikėjimą kiekvienu veiksmu, kuris anksčiau ar vėliau duoda ir tinkamą rezultatą.

„Norėčiau pasidžiaugti pergale ir charakteriu. Trečiajame kėlinyje kai sustojome, pralaimėjome atkarpą 15:0, mano žaidėjai galėjo nuleisti rankas. Žinojome, kad turime mažą rotaciją. Tikėjimas tuo, ką darome ir gera kova po krepšiu, išsikeitimai, ūgio pranašumo išnaudojimas, suteikė džiaugsmo. Labai norėjosi, kad arenoje būtų buvę sirgaliai. Dabar turbūt per televizorių žiūrėjo pergalę“, – sakė G. Petrauskas.

Paklaustas, ar „Rytas“ po dviejų iš eilės pralaimėjimų aikštelėje priminė sužeistą žvėrį, G. Petrauskas kukliai atsakė, kad nemažai šioje dvikovoje nulėmė geras rungtynių startas, neleidęs vilniečiams įsibėgėti.

„Tikrai buvo faktas, kad jie nežais geriausio savo žaidimo. Nors ir be žiūrovų, turėjome namų pranašumą. Ką visada akcentuojame, tai pirmas kėlinys. Tai labai svarbu, turėjome neleisti jiems pabėgti, tada jiems trūksta laisvumo. Tą parodė ir jų rungtynės su Kėdainių „Nevėžiu“, – dėstė G. Petrauskas.

Įspūdingą pasirodymą surengė T. Lekūnas, kuris pagerino savo karjeros taškų rekordą (29) ir viso surinko 36 naudingumo balus. Sezono pradžioje T. Lekūnas nebuvo toks efektyvus, tačiau treneris išskyrė ir iki šiol jį stabdžiusią traumą.

„Man šiek tiek lengviau, nes aš jį turėjau jau prieš dvejus metus, tai mes ir žaidžiame tokį tarpusavio žaidimą – pasipykstame, susitaikome, pamotyvuoju, pabaudžiu. Nemėgstu girti, nenoriu, kad jis užmigtų ant lauro. Taip, žaidžia įspūdingą seriją, bet reikės dar geriau, dar geriau. Sezono pradžioje jis atrodė blankiau, nes turėjo traumą“, – sakė G. Petrauskas.

„Ryto“ treneriui D. Kairiui tai buvo trečiasis iš eilės pralaimėjimas, o spaudos konferenciją sostinės ekipos strategas pradėjo monologu apie savo žaidėjų kovingumą ir užsivedimą, kurio Pasvalyje trūko kaip deguonies.

„Vienas dalykas – varžovas labai gerai žaidžia antras rungtynes iš eilės, su labai didele energija, net su maža rotacija sugeba rasti tiek daug jėgų, kad mes pralaimėtume lentą. Vienareikšmiškai turime kontroliuoti lentą turėdami tokią sudėtį. Vis dėlto, tai ne sudėties, o kovingumo ir užsivedimo klausimai. Turime rasti kažkokio žvėriškumo savyje. Turėjome žaisti agresyviai, turėjome provokuoti varžovų pražangas, bet net ir čia pralaimėjome. Į vienus vartus“, – sakė D. Kairys.

Žurnalisto paklaustas, ar treneriui nepanašu, kad komandoje trūksta užsidegimo, D. Kairys tik patikino, kad pasiteisinimų neieškos, tačiau patvirtino, kad teks ieškoti tinkamų žodžių.

„Bandysime tai išsiaiškinti. Atrodo, kad yra paprasčiausiai daug dalykų. Aš nenoriu teisintis, bet yra nesusikalbėjimo, nesusižaidimo. Martynas grįžo po traumos, Ndouras turėjo pusę treniruotės. Ne visiškai teisingos rotacijos gynyboje ir atkovoti kamuoliai... Turėsiu ieškoti tinkamų žodžių, mes turime laimėti kamuolius. Darėme tai sezono pradžioje, turėsime daryti ir dabar“, – kalbėjo treneris.

D. Kairys įvertino ir debiutavuvsio Maurice‘o Ndouro formą. Tiesa, treneris tikino, kad šis centras dar gerins savo žaidimą.

„Jis atskrido, pasidarė medicininę, padarėme treniruotę, parodėme kelis derinius, kuriuos žinojome, kad tikrai naudosime, ir iškart metėme jį į kovą. Manau, kad jis mums šį bei tą davė, o su laiku jis bus geresnis ir geresnis“, – tikino D. Kairys.

„Ryto“ žvaigždė Andrew Goudelockas neseniai vieno interviu metu pažėrė minčių, kad D. Kairio komandoje jis gauna net mažesnį vaidmenį, nei tada, kai Los Andžele dar žaidė su Kobe Bryantu. Po gana netikėto A. Goudelocko viešo pasisakymo D. Kairys patikino, kad daugiau šiam krepšininkui suteikti tiesiog nebegali, o dalis klaidų yra būtent paties žaidėjo atsakomybė.

„Turbūt taip, kaip ir šiandien, taip ir visą sezoną, jis išsimeta daugiausiai metimų visoje komandoje. Gal tie metimai nėra tokie kokybiški, čia gali būti klaida derinių pasirinkime, arba paprasčiausiai jo pačio pasirinkime. Daugiau dalykų aš jam duoti negaliu, galiu duoti kamuolį, duoti užtvarą, bet toliau – jau jo darbas (...) Jis niekada nesigyrė, kad yra gynybinis žaidėjai, bet tie du Mirkovičiaus nuimti kamuoliai mums nuo galvos kainavo per daug. Gal net rungtynes“, – sakė D. Kairys.