Kauno „Žalgiris“ (9-1) nesunkiai susitvarkė su traumų ir susirgimų virusu išretintą Vilniaus „Rytu“ (7-4), pasiekė pergalę jau antrajame šio „Betsafe-LKL“ sezono derbyje ir taip ne tik pratęsė pergalių seriją iki septynių, bet ir perrašė šių derbių rekordų knygą.

Po lengvos pergalės Kaune, žalgiriečių treneris Martinas Schilleris nedžiūgavo – specialistas keliskart pabrėžė, kad tai nebuvo įprastos rungtynės ir tai, kad jis puikiai supranta savo varžovų situacija, tačiau teigiamų aspektų savo komandos žaidime austras taip pat įžvelgė ne vieną.

„Geros rungtynės. Žinoma, visiems viskas aišku – „Rytas“ turėjo daug problemų. Labai blogai, kad traumą patyrė Steve‘as Vasturia, turėsime sekti jo sveikatą, tai yra kelio trauma, bet rytoj bus aiškiau. Bendrai tai nebuvo įprastos rungtynės, visi viską matė, todėl daug ką pasakyti po šios pergalės neturiu. Nuo pat rungtynių pradžios demonstravome gerą charakterį, gerą nusiteikimą ir požiūrį. Jautėsi, kad žaidėjai žaidžia su gera energija“, – sakė M. Schilleris.

Kalbėdamas apie gana solidžias rungtynes sužaidusį Mareką Blaževičių treneris išskyrė savo auklėtinio komunikaciją.

„Labiausiai man patinka jo komunikacija gynyboje. Jis labai gerai kalba su savo komandos draugais, įspėja ir leidžia suprasti, kas vyksta už jų nugaros“, – sakė M. Schilleris.

Žalgiriečių gretose nerungtyniavo Joffrey Lauvergne‘as ir Augustine‘as Rubitas. Treneris trumpai užtikrino, kad jiems tai buvo poilsio diena.

„Jie šiandien ilsėjosi“, – patikino specialistas.

„Rytui“ šioje dvikovoje nepadėjo pėdos traumą besigydantis kapitonas Arnas Butkevičius, peties srities traumą patyręs centras Rokas Gustys, taip pat kojos raumenį pasitempęs gynėjas Andrew Goudelockas, iš Afrikos į Lietuvą nespėjo grįžti ir vidurio puolėjas Maurice‘as Ndouras, du „Ryto“ žaidėjai vis dar leidžia laiką saviizoliacijoje po susirgimo COVID-19 virusu.

Tai buvo didžiausias pralaimėjimas istorijoje, žvelgiant į visus „Žalgirio“ ir „Ryto“ susitikimus. Vis dėlto, sostinės ekipos treneris Donaldas Kairys skaičių nesureikšmino ir patikino, kad situacija jo klube tikrai yra labai sunki.

„Pasistengsiu kad šitie skaičiai mus motyvuotų antradienio dvikovai (...) Ne kokie komentarai – žinojome, kad rungtynės nebus lengvos, situacija mūsų buvo sunki, bet vis tiek iš savęs tikėjomės geresnio žaidimo. Labai nedaug kas pavyko, bet pavyko išvengti traumų, kas mums šiuo atveju buvo labai svarbu. Vienareikšmiškai norėjosi kietesnio žaidimo – baigti rungtynes su 14 pražangų yra per skysta“, – dėstė D. Kairys.

Kalbėdamas apie komandos sunkumus treneris patikino, kad jo ekipa pastaruoju metu net negalėjo vesti pilnaverčių treniruočių.

„Visa šita situacija mums yra sunki, nes negalėjome net treniruotis. Neturėjome žmonių, kiekvieną dieną vis nauja sudėtis – dublerių komandos žaidėjai tai ateina, tai išeina, jie juk irgi turi rungtynes. Bet matyt kažkokių žodžių nepataikiau, nes tikrai manau, kad galėjome geriau“, – tvirtino D. Kairys.

Žurnalistai pajuokavo, kad galbūt D. Kairiui būtų laikas netgi užsakyti savo komandai mišias, ar kreiptis į kitus specialistus, tačiau treneris išliko ramus ir dėstė, kad tokių situacijų tiesiog nesuplanuosi.

„Nieko nepadarysi, taip jau yra. Piršto trauma Echodui, piršto trauma Butkevičiui, nieko nepadarysi. Roko situacija jau buvo iš seniau, čia yra rimtas reikalas, praradome jį tikriausiai visam sezonui. O dėl viruso – niekas nėra apsaugotas. Saugomės, laikomės taisyklių, bet tai atsitiko ir mums“, – sakė D. Kairys.

Sostinės ekipos treneris sirgaliams ir krepšinio bendruomenei leido suprasti, kad artimiausiu metu „Ryto“ situacija ties žaidėjų klausimu nepagerės – antradienį FIBA Čempionų lygos rungtynėse jo komanda vėl žais panašia sudėtimi.

„Maža tikimybė išvysti kažką iš tų, kas šiandien nežaidė. Žiūrėsime, bet tikimybė yra labai maža. Žiūrint kas tie septyni, žiūrint kaip jie žais. Laimėti įmanoma, taip“, – vangokai netolimą ateitį apibrėžė treneris.

D. Kairys patvirtino, kad „Rytas“ ieško kuo užpildyti spragą vidurio puolėjo pozicijoje, atsiradusią po Roko Gusčio traumos. Taip pat treneris sakė, kad veikiausiai R. Gusčiui sezonas jau yra baigtas.