D. Adomaitis: „Kitame etape noriu matyti tokią komandą, kokia buvo trečiame ir ketvirtame kėliniuose“ © „Reuters“ nuotr.

Sunkiai įsivažiavusi, tačiau antroje pusėje į žaidimą sugrįžusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė panaikino dviženklį deficitą galiausiai vis tiek turėjo pripažinti Australijos krepšininkų pranašumą. Po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjęs lietuvių vyr. treneris Dainius Adomaitis liejo apmaudą dėl prasto plano laikymosi pirmoje rungtynių pusėje ir pridūrė, kad kitame etape norėtų matyti tokią komandą, kokią matė trečiame ir ketvirtame ketvirčiuose.

„Nuo pirmųjų sekundžių buvo išeita su blogu mentalitetu, varžovai pelnė tokius taškus, kokių mes nenorėjome leisti. Mes kalbėjome apie Millso greitus tritaškius, apie jo metimus iš po krepšio, jie būtent taip pelnė 13 taškų.

Dabar išeikime į aikštelę ir jie padarys tą sprintą per visą aikštelę. Esu įsitikinęs, jie yra geri vyrai. Tačiau tuo metu nebuvo susikoncentravę. Taigi, labiausiai skaudu dėl tų lengvų taškų apie kuriuos kalbėjome, kad reikia nukirsti.

Antras dalykas pirmoje pusėje buvome visiškai pasvyvūs, kas liečia lentos atakavimą. Puolime ką buvome sugalvoję, tas veikė tikrai gerai ir turėjo užtekti tų pelnytų taškų pergalei“, – komentavo susitikimą Lietuvos rinktinės vairininkas.

Pirmose dvejose rungtynėse itin drausmingai rungtyniavę lietuviai dvikovoje su australais buvo mažiau susikoncentravę. Treneris atskleidė, kad turėjo priekaištų ir rungtynių teisėjams, kurie leido žaisti labai kietą krepšinį, tokį, koks palankus Australijos rinktinei.

„Ir Kanada, ir Senegalas žaidė su spaudimu, bet jis nebuvo toks, koks buvo australų. Nemanau, kad visi tie momentai, kaip buvo žaidžiama, yra legalūs. Tas truputį išmušė gynyboje tam tikrose situacijose.

Aš noriu matyti tokią komandą, kokią matėme trečiame ir ketvirtame kėliniuose. Išėję pradėjome kaitalioti gynybą, tas pasiteisino, sugrįžome į rungtynes ir priėjome iki to taško, kada pradėjome daryti tai, ko norėjome. Išsimetėme gerus metimus, deja, kelis laisvus metimus prametėme, buvo ir netaiklių baudų ir tas lėmė, kad nepavyko iškovoti pergalės“, – teigė D. Adomaitis.

Ne gana to, rungtynių metu įvyko Lietuvos rinktinei ne itin malonus kuriozas, kai teisėjas leido tęsti žaidimą žaidėjų pasikeitimo metu, o tuo pasinaudoję varžovai lietuvius nubaudė rezultatyvia ataka. Išgirdęs klausimą apie šią situaciją strategas tik kraipė galvą ir tikino, kad toks nesusipratimas jo karjeroje pasitaikė pirmą kartą.

„Žaidėjas buvo paruoštas keitimui, komisaras paspaudė, kad atliekamas keitimas, mūsų žaidėjas ėjo suolelio link, bet teisėjas padavė kamuolį ir prasidėjo žaidimas. Tas mums kainavo labai brangų tašką pabaigoje. Aš pirmą kartą gyvenime tokį dalyką matau“, – piktinosi teisėjų neapdairumu rinktinės treneris.

Kitas lietuvių išbandymas pasaulio čempionate – jau šeštadienį 15:00 val. Mūsiškių laukia be pralaimėjimų žengianti Prancūzijos rinktinė.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos