Be I. Buvos „Rytas“ šeimininkavo Panevėžyje © lkl.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo serijoje – lygu.

Kitokį savo veidą parodęs Vilniaus „Rytas“ svečiuose 88:66 (25:23, 23:18, 17:8, 23:17) nepasigailėjo Panevėžio „Lietkabelio“.

Serijos iki keturių pergalių rezultatas – 1:1. Trečiasis mačas sostinėje vyks birželio 1 dieną, 18.30 val. Jį stebėkite BTV kanalu arba Go3.

„Lietkabeliui“ vis dar nepadėjo alkūnės uždegimą besigydantis Kasparas Bėrzinis, o „Rytas“ vertėsi be karščiuojančio Ivano Buvos. Mačo eigoje „Lietkabelis“ dar prarado Dovydą Giedraitį, kuris šlubčiodamas paliko aikštę.

Kaip ir pirmajame mače, taip ir šiame „Rytas“ startavo geriau – 5:0. Nepaisant to, kad puolimą panevėžiečiai užkūrė (8:8), svečiai išnaudojo tolimus metimus ir susigrąžino persvarą – 18:15. Dovydo Giedraičio baudos metimai skirtumą mažino iki minimumo, tačiau tuo pačiu atsakė Vaidas Kariniauskas ir po pirmo kėlinio „Rytas“ galiausiai pirmavo 25:23.

Po Gabrieliaus Maldūno metimo rezultatas greitai tapo lygus (25:25), bet mažais žingsniai „Rytas“ ėmė tolti. Po Tannerio Leissnerio tritaškio komandas skyrė 7 taškai (39:32), V.Kariniauskas persvarą augino dar labiau (44:36), o prieš ilgąją pertrauką vilniečiai čiupo iniciatyvą į savo rankas.

Po jos panevėžiečių situacija ne tik negerėjo, bet ir blogėjo. Per pusę kėlinio pavyko pelnyti vos du taškus – tai padarė baudas realizavęs D.Giedraitis, o kitoje aikštės pusėje taiklumą rodė Arnas Butkevičius, Margiris Normantas ir G.Radzevičius. Skirtumas tapo rekordiniu – 58:43. „Lietkabelis“ bandė kabintis į kovą, bet tai daryti buvo sudėtinga – 49:65.

„Rytas“ toliau naudojosi visomis įmanomomis progomis ir ėmė triuškinti varžovus (73:51), o „Lietkabelio“ šansai tirpo. Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas.

Jei vilniečiai pataikė 15 tritaškių iš 24, tai panevėžiečiai – 4 iš 19.

Lukas Uleckas prie to prisidėjo stipriai – pataikė 6 iš 7 tolimų metimų. Taip jis kartojo savo karjeros rekordą, o iš viso surinko 24 taškus. 30 naudingumo balų – taip pat L.Ulecko karjeros rekordas „Betsafe-LKL“.

Panevėžio komadndai trūko lyderių indėlio: Vytenis Lipkevičius pelnė tik 5 taškus, Gediminas Orelikas – 4, Džordže Gagičius – 6, Panagiotis Kalaitzakis – 4.

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 14 (6/7 dvit., 4 atk. kam.), Nikola Radičevičius 12, Dovydas Giedraitis 10, Džordže Gagičius 6.

„Rytas“: Lukas Uleckas 24 (6/7 trit.), Arnas Butkevičius 17 (8 atk. kam.), Margiris Normantas 14, Gytis Radzevičius 10, Vaidas Kariniauskas 9.