„B tribūnos“ palaikomas „Ryto“ jaunimas šventė pirmą pergalę SKL lygoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Baigėsi ketvirtasis GEALAN-Sostinės A lygos turas, o jo finiše stipriausios miesto lygos gerbėjai išvydo kvapą gniaužiančią dvikovą tarp savo aikštėje žaidusio „Ryto-MRU“ (1-2) jaunimo ir „Losritos“ (0-4) vyrų.

Tai, kad vakaras nebus nuobodus buvo galima suprasti rungtynėms dar net neprasidėjus, nes palaikyti dublerinės „Ryto“ klubo komandas susirinko gausus būrys ištikimiausių „B tribūnos“ sirgalių.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurie pirmajame kėlinuke išnaudojo susikurtas progas, puikiai pataikė ir sužaidus dešimt minučių turėjo kuklią keturių taškų persvarą (17:13).

Visgi, po trumpos pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom. Tarsi įkvėpti triukšmingų fanų skanduočių aikštės šeimininkai ėmė žaisti drąsiau, perėmė iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelę pasitiko būdami pirmaujančiųjų vaidmenyje (34:30).

Po didžiosios pertraukos sparnus užsiauginę „Ryto-MRU“ krepšininkai tęsė varžovų krepšinio šturmą, stebino savo trenerį puikiu derinių išpildymu ir pamažu didino savo pranašumą, kuris trečiojo kėlinuko pabaigoje pasiekė dviženklę ribą (56:44).

Negalėdami patikėti tuo, kas vyksta „Losritos“ vyrai ėmė skubėti, dažniau klysti, taip tik dar labiau palengvindami Gintauto Reginos auklėtinių užduotis.

Savo ruožtu net ir turėdamas užtikrintą persvarą jaunimas nepametė galvos, gana lengvai išsaugojo solidžią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 73:60.

„Ryto“ talentus į priekį vedė Vincentas Adomaitis ir Matas Narvilas, pelnę 15 ir 12 taškų.

Ekipos treneris Gintautas Regina kalbėjo:

„Iš tikrųjų tai mes kaip komanda formuojamės ir su kiekvienom rungtynėm tiek miesto, tiek moksleivių krepšinio lygoje pas mus tas žaidimas turi tendenciją gerėti ir pagrindinė to gerėjimo priežastis - geras kamuolio judėjimas.

Šiandien vyrai puikiai vykdė mano nurodymus, neperskubėjom su atakomis, paruošdavome metimus iš gerų padėčių ir net jeigu jie būdavo netaiklūs, sprendimai būdavo teisingi.

Manau, kad šiandien mes ir gynyboje gerai atstovėjome ir lūžis įvyko tuomet, kai mes pakeitėme gynybos sistemą.

Iš pradžių žaidėme aukštesniu, lėtesniu penketu, kuris varžovams buvo parankus. Tačiau vėliau sumažinom penketą, pakeitėm gynybos sistemą, o tai leido mums padidinti rungtynių tempą ir nuvarginti „Losritos“ ekipą.

Pačioje pradžioje man nepatiko, kad jaunimas saugojosi varžovo. Mes pratę prie moksleivių krepšinio, kur yra mažiau kontakto, tad matėsi, kad mažai duodame fizinės kovos.

Tačiau vėliau atsirado tiek kova, tiek fiziškumas, o tai stipriai prisidėjo prie teigiamo rezultato.

Kalbant apie sezono tikslus aš taip toli nežiūriu. Kadangi ši komanda yra nauja, mes ją formuojame ir be abejo, tai jaunimui yra puiki patirtis žaidžiant tarp vyrų.

Bus visko, tiek gerų rungtynių, tiek blogų, bet man svarbu, kad tie jauni žaidėjai tikrai per šį sezoną padarytų gerą kokybinį žingsnį į priekį, tiek savo individualiame meistriškume, tiek komandinio žaidimo supratime. Jeigu jie tą padarys, tai manau ir rezultatas ateis.

Pabaigai, norėčiau didelį ačiū tarti „B tribūnos“ fanams. Šaunuoliai, aš vyrams per susirinkimą didžiosios pertraukos metu sakiau: „Aš jums pavyzdžiu, nes kai aš žaidžiau, tokių fanų nebūdavo“.

Tai matomai tai juos paveikė, nes iš tikrųjų fanų palaikymas buvo labai smagus ir esame labai dėkingi jiems už sukurtą šventę!“