Ar žinojai, kad: Michaelas Jordanas buvo užkietėjęs lošėjas © AFP nuotr.

Legendinis Chicago „Bulls“ krepšininkas Michaelas Jordanas Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) turėjo tiesiog neįtikėtiną karjerą. Jis šešis kartus tapo čempionu, penkis kartus buvo išrinktas naudingiausiu sezono krepšininku ir iki šiol yra tituluojamas visų laikų geriausiu krepšininku kada nors žaidusiu krepšinį.

Kalbos apie M. Jordaną smarkiai atsinaujino po to, kai šį pavasarį išėjo dokumentinis serialas apie patį krepšininką ir paskutinį „bulių“ pergalingą sezoną. Visgi, nors M. Jordanas ir turi milijonus gerbėjų visame pasaulyje, karjeroje jis turėjo ir spalvingų momentų, kurie ne visai susiję su krepšiniu. Būtent apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.

Pomėgis azartiniams lošimams

Visą savo profesionalo karjerą M. Jordanas susilaukė tiesiog milžiniško žiniasklaidos dėmesio. Natūralu, kad į akiratį pakliūdavo absoliučiai jo veiksmai, o vienas jų – pomėgis azartiniams žaidimai.

Panašu, kad pats M. Jordanas nėra pats didžiausias šios temos fanas, kadangi paklaustas apie tai kaip pats vertina savo aistrą lošimui visuomet atsakydavo lakoniškai: „jeigu mano šeima neturėtų iš ko prasimaitinti, tuomet tai būtų tikrai didelė problema. Dabar taip nėra, todėl nėra ir jokios problemos“.

Kita vertus yra ir tam tikrų konspiracijos teorijų, kad pirmą kartą iš krepšinio M. Jordanas pasitraukė būtent dėl lošimų. NBA koridoriuose kalbama, kad tuometinis lygos generalinis komisaras Davidas Sternas nurodė legendai palikti lygą ir išspręsti savo problemas. Šią teoriją iš dalies pakurstė pats M. Jordanas. Jis buvo užsiminęs, kad į lygą grįš tuo atveju, jeigu jam leis jos vadovas.

Kalbant apie patį lošimo procesą ir M. Jordaną, situacijų būdavo įvairių. Itin lošti jis mėgo kitoje savo pamėgtoje sporto šakoje – golfe. Ten jis lažindavosi iš pinigų su verslininkais ir dažniausiai pralaimėdavo.

M. Jordanui patiko ir kazino. Ypač dažnai su komandos draugais jis žaisdavo Black/Jack. Sklinda kalbos, kad dabar jam imponuoja lošimo automatai online.

Istorinės skyrybos

M. Jordanas taip pat pasižymėjo vienomis garsiausių skyrybų pasaulio istorijoje. Kol jis dar žaidė NBA, jo šeima atrodė tobula. Žmona jį visuomet palaikė, o fanai laukė kol atžalos žais NBA lygoje.

Visgi, kaip paaiškėjo vėliau viskas tikrai nebuvo rožėmis klota. M. Jordano pirmoji santuoka baigėsi teismais, o jo sutuoktinė iš krepšininko prisiteisė tiesiog kosminę sumą.

Žinoma, kosminė ji mums. O ne žmogui, kurio turtas vertinamas net keliais milijardais dolerių, o milžiniški honorarai gaunami iki šiol.

Nuostabus žaidėjas, kraupus vadovas

M. Jordanas krepšinio aikštelėje tiesiog neturėjo lygių, tačiau kaip komandos vadovas kol kas jis nerodo gerų rezultatų.

Dar šio amžiaus pradžioje jis buvo generalinis Vašingtono „Wizards“ vadovas ir šioje komandoje priėmė tokius prastus sprendimus, kad norėdamas išpirkti kaltę pats grįžo į didįjį krepšinį ir vilkėjo „Wizards“ aprangą. Jam žaisti ir vėl sekėsi gera, tačiau po karjeros kritikos dėl vadovavimo jis vis dar sulaukia.

Jau ilgą laiką M. Jordanas yra Šarlotės „Hornets“ savininkas. Būtent lygos legenda formuoja šios komandos sudėtį ir kol kas sėkmingai valdyti komandos jam tikrai nesiseka. Daugybė apžvalgininkų ji vadina tiesiog kraupiu vadovu, kadangi komanda ne tik nepatenka į atkrintamąsias, bet ir nuolat rikiuojasi turnyrinės lentelės dugne. 

Straipsnio įvertinimas: 2 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos