„Žalgiris“ užtikrintai įveikė Madrido „Real“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po taurių savaitgalio į Eurolygos kovas sugrįžo pergalingai. Jure Zdovco auklėtiniai namuose rezultatu 68:47 (18:11, 20:18, 11:8, 19:10) įveikė Madrido „Real“ klubą.

Susitikimas „Žalgirio“ arenoje prasidėjo nerezultatyviai, tačiau sėkmingai kauniečiams. Po penkių Janio Strelnieko taškų ir Tylerio Cavanaugh dvitaškio, įpusėjus kėliniui, žalgiriečiai buvo priekyje – 7:6. Tuomet keturis taškus iš eilės pelnė Joffrey Lauvergne, metimu iš po krepšio pasižymėjo Paulius Jankūnas, o Lukas Lekavičius surinko penkis taškus ir padidino pranašumą – 18:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje keturis taškus iš eilės pelnė Nielsas Giffey, labai sudėtingą dvitaškį su varžovo pražanga įmetė T.Cavanaugh, o netrukus tą patį padarė ir Edgaras Ulanovas – 28:20. Po vieną baudos metimą realizavo J.Strelniekas ir Joshas Nebo, pastarasis dar įdėjo iš viršaus, krisdamas į krepšį dvitaškį įmetė L.Lekavičius, dviem taikliais baudų metimais pasižymėjo E.Ulanovas, o J.Lauvergne ataką užbaigė dvitaškiu su pražanga – 38:29.

Po pertraukos abi komandos vėl strigo puolime, per penkias minutes dvitaškiu pasižymėjo J.Nebo, o varžovams sekėsi šiek tiek geriau ir persvara sumažėjo – 40:35. L.Lekavičius taikliai atakavo iš toli, „nuo kranto iki kranto“ sėkmingai sužaidė T.Cavanaugh, nelengvą dvitaškį nuo lentos įmetė Artūras Milaknis, o kėlinio pabaigoje du baudų metimus sumetė P.Jankūnas – 49:37.

Taikliu metimu paskutinį ketvirtį pradėjo ir dar iš viršaus įdėjo J.Lauvergne, o E.Ulanovas pataikė tritaškį iš kampo ir dvitaškiu sėkmingai užbaigė greitą ataką – 58:39. Tas pats E.Ulanovas pelnė dar penkis taškus, o J.Nebo sumetė penkis baudos metimus ir įtvirtino pergalę – 68:47.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 15, J.Lauvergne 10 (6 atk. kam.), L.Lekavičius 10 (4 rez. perd.), J.Nebo 10 (9 atk. kam.), T.Cavanaugh 7 (5 atk. kam.), J.Strelniekas 6, N.Giffey 4, P.Jankūnas 4, A.Milaknis 2, T.Websteris 0, K.Lukošiūnas 0.

„Real“: W.Tavaresas 12, V.Poirier 10.