„Žalgiris“ turėjo pavargti Kėdainiuose © LKL.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir toliau neklumpa, tačiau nemažai vargo su vidutiniokais turi Kauno „Žalgiris“ (6-0).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 76:70 (31:24, 23:22, 10:11, 12:13) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-6).

Prieš rungtynes arenoje buvo pagerbtas Danielius Lavrinovičius, praėjusį sezoną Kėdainius vadinęs namais ir vasarą pakėlęs sparnus į „Žalgirį“. „Nevėžio-Optibet“ direktorius Jonas Mačiulis įteikė jam atminimo dovaną, salėje nuaidėjo gerbėjų plojimai.

Po dvigubos Eurolygos savaitės į vietinį frontą žalgiriečiai grįžo aukštu tempu – Lukas Lekavičius vien per pirmąjį kėlinį suvertė 16 taškų. Šios ribos jis nebuvo pasiekęs nė viename iš penkių ankstesnių sezono mačų.

Pirmąją svečių bangą atlaikę Kėdainių klubas išsilaikė koviniu atstumu, o į rūbinę pailsėti išėjo atsilikdamas tik 46:54.

Komandoms grįžus po ilgosios pertraukos žaidimas jau buvo klampesnis, įsibėgėti bandžiusias ekipas stabdė ir smulkūs sužeidimai – Arnui Butkevičiui teko prisėsti dėl prakirsto piršto, Viny Okouo po metimo leisdamasis ant žemės nikstelėjo čiurną. Vis dėlto jie abu ant parketo grįžo.

Kovingumą „Nevėžis-Optibet“ demonstravo ir mačo pabaigoje – V. Okouo dvitaškis likus žaisti keturias minutes sumažino skirtumą iki šešių taškų (63:69). Ignas Vaitkus pridėjo tritaškį, tolimais metimais atsakė ir L. Lekavičius bei Dovydas Giedraitis (76:68). Šeimininkai dar bandė kabintis, tačiau paskutines viltis išsklaidė Lauryno Biručio blokas Justinui Marcinkevičiui.

Aukštu tempu startavęs L. Lekavičius ryškiausiu žalgiriečiu išliko iki finalinės sirenos – 28 minutės, 21 taškas (4/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovotas, prarastas ir 3 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 4 išprovokuotos pražangos, viena paties nuobauda bei 25 naudingumo balai.

Kėdainių klube išsiskyrė Zane'as Watermanas – 34 minutės, 23 taškai (7/12 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/3 baudų metimų), 8 atkovoti, perimtas ir 5 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, pražanga bei 24 naudingumo balai.

Net ir praretėjęs „Nevėžis-Optibet“ sugebėjo pranokti žalgiriečius kovoje dėl kamuolių (35:32) bei išsidalinti daugiau rezultatyvių perdavimų (21:16). Vien Lovre Bašičius komandos draugams sėkmingai asistavo 11 kartų.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be Edgaro Ulanovo, kuriam suteikė poilsio po dvigubos Eurolygos savaitės. Tuo tarpu Kėdainių ekipa mačui neregistravo Brevino Galloway’aus ir apsirgusio Seano McNeilo. Maža to, nuo suolo nepakilo Matas Mačijauskas, o Dominykas Grenda rungtyniavo tik 9 minutes, tad šeimininkai iš esmės vertėsi septynių žmonių rotacija.

Neklumpantis „Žalgiris“ laikosi turnyro lentelės viršuje su Vilniaus „Rytu“ (5-0), o „Nevėžis-Optibet“ dalinasi paskutiniąją vietą su Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0-5) ir Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (0-6).

Kitą sekmadienį „Žalgiris“ savo arenoje priims Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (4-1), Gedimino Petrausko auklėtiniai vyks į svečius pas Vilniaus „Wolves“ (5-1).

„Nevėžis-Optibet“: Zane'as Watermanas 23 (7/12 dvitaškių, 8 atk. kam., 5 klaidos), Viny Okouo 19 (8/11 dvitaškių, 10 atk. kam., 4 klaidos), Lovre Bašičius 8 (2/10 metimų, 11 rez. perd.), Ignas Vaitkus 7, Carlosas Jurgensas 6 (5 rez. perd.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 21 (3/5 tritaškių, 3 per. kam.), Laurynas Birutis 11 (8 atk. kam., 2 blokai), Rolandas Šmitas 10, Brady Manekas 9, Dovydas Giedraitis ir Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) po 6.