„Žalgiris“ pralaimėjo rusams

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą ir išbandė jėgas su Krasnodaro „Lokomotiv“ klubu. Martino Schillerio auklėtiniai paskutinėmis rungtynių akimirkomis turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 87:88 (22:22, 24:22, 21:27, 20:17).

Emmanuelis Mudiay pirmosios žalgiriečių atakos metu pakabino kamuolį Joffrey Lauvergne, Lukas Lekavičius pataikė tritaškį iš kampo, o Edgaras Ulanovas realizavo abu baudų metimus – 7:0. Iškart po to kauniečiai pralaimėjo atkarpą 0:8, E.Mudiay sumetė du baudų metimus, o E.Ulanovas pasižymėjo dviem taškais su pražanga – 12:12. Savo taškų sąskaitą baudų metimais atsidarė ir kėlinio pabaigoje dar dvitaškį realizavo Joshas Nebo, o po du taškus surinko L.Lekavičius, Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis – 22:22.

Artūras Milaknis antrojo kėlinio pradžioje smeigė tritaškį, Marekas Blaževičius įmetė du baudų metimus, dvitaškį pridėjo E.Ulanovas, o penkis taškus pelnė E.Mudiay – 34:33. Du tritaškius pataikė Tyleris Cavanaugh, vieną pridėjo M.Kalnietis, iš po krepšio taškais pasižymėjo Nielsas Giffey, o L.Lekavičius tašką pridėjo baudos metimu – 46:44.

Po pertraukos tritaškį pataikė L.Lekavičius, keturis taškus pelnė J.Lauvergne, o šešis iš eilės surinko E.Mudiay – 59:55. Po du taškus įsirašė N.Giffey ir P.Jankūnas, o keturis taškus, įskaitant galingą dėjimą iš viršaus, pridėjo J.Nebo – 67:71.

Į šešis varžovų taškus lemiamo ketvirčio pradžioje dvitaškiu atsakė E.Mudiay, o du tolimus metimus pataikęs T.Cavanaugh atsilikimą sumažino iki minimumo – 75:76. Dėjimu iš viršaus pasižymėjo J.Lauvergne, varžovų gynybą įveikė E.Mudiay, o T.Cavanaugh keturiais baudų metimais vėl persvėrė rezultatą – 83:80. Po dviejų varžovų tritaškių du baudų metimus sumetė E.Mudiay, kuris taikliu dvitaškiu netrukus vėl išvedė žalgiriečius į priekį – likus žaisti 11 sekundžių kauniečiai pirmavo 87:86. Vis tik, paskutinės atakos metu „Lokomotiv“ sugebėjo pelnyti taškus ir „Žalgiriui“ teko pripažinti pralaimėjimą – 87:88.

„Žalgiris“: E.Mudiay 21 (5 rez. perd.), T.Cavanaugh 16 (4/6 trit., 5 atk. kam.), L.Lekavičius 9 (4 rez. perd.), J.Lauvergne 8 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Nebo 8, E.Ulanovas 7, M.Kalnietis 5, P.Jankūnas 4, N.Giffey 4, A.Milaknis 3, M.Blaževičius 2.

„Lokomotiv“: E.McCollumas 23, J.Motley 19, S.Kiddas 15, D.Thompsonas 14.