„Žalgiris“ pasiekė sunkią pergalę Panevėžyje

Kauno „Žalgirio“ (3/0) išgyveno dar vieną sunkų mačą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir šįkart jis vėl baigėsi teigiama nata. Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 73:69 (16:17, 20:20, 11:17, 26:15) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ (1/1).

Rungtynių pradžia buvo labai lygi, o kiek labiau svečiai nutolo po Emmanuelio Mudiay metimo, kuris antrame kėlinyje skirtumą didino iki keturių – 28:24. Vis tik Panagiotis Kalaitzakis ir Kristupas Žemaitis atsakė tritaškiais į Janio Strelnieko metimą ir komandas vėl skyrė tik taškas – 31:30.

„Žalgirio“ lyderis E.Mudiay buvo suvaržytas puolime, kas galiausiai leido „Lietkabeliui“ perimti iniciatyvą – 43:38. Kasparas Bėrzinis pataikė tritaškį, tuo tarpu žalgiriečius kiek gelbėjo baudų metimai, bet į paskutinį ketvirtį „Betsafe-LKL“ daugkartiniai čempionai keliavo atsilikdami 47:54, nes Nikola Radičevičius dar pataikė su sirena.

„Lietkabelio“ persvara pirmąsyk rungtynėse tapo dviženklė, kai vos prasidėjo ketvirtas kėlinys – 57:47. Tiesa, tuo šeimininkai džiaugėsi neilgai: J.Strelniekas metė tris baudas, o po K.Žemaičio klaidos Artūras Milaknis smeigė tritaškį – 53:57. Maža to, L.Lekavičius taip pat pridėjo tritaškį – 56:57. Spurtas 9:0 skirtumą mažino iki minimalaus.

„Žalgirio“ komandą į priekį toliau tempė L.Lekavičiaus tolimi metimai, bet klaidomis „Lietkabelis“ naudojosi ir D.Giedraitis pelnė taškus – 67:65. Kertiniu momentu pelnyti Džordže Gagičiaus taškai „Lietkabeliui“ padėjo pirmauti 69:67, tačiau L.Lekavičius pridėjo dvitaškį ir likus minutei buvo lygu – 69:69.

Rungtynėse pirmąkart „Betsafe-LKL“ sezone buvo panaudota ir nauja iššūkio taisyklė – jos ėmėsi Martinas Schilleris, o teisėjai nusprendė, kad pražanga D.Gagičiui yra paprasta. Likus 48 sek. J.Strelniekas sumetė svarbiausias savo baudas šiame mače (71:69), o L.Lekavičius po G.Oreliko pražangos tvirtino pergalę „Žalgiriui“ – 73:69.

L.Lekavičius po dviejų kėlinių buvo nepelnęs taškų, o vėliau surinko 14 ir taip tapo pagrindiniu vedliu į pergalę.

Lietuvį rezultatyvumu pranoko tik J.Strelniekas, kurio sąskaitoje 18 taškų. Jam tai kol kas geriausios rungtynės „Žalgirio“ gretose. Latvis taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Lietkabelio“ gretose dviženklį rezultatyvumą fiksavo taip pat tik du žmonės: K.Žemaitis (12 tšk.) ir Vytenis Lipkevičius (11 tšk.).

Rungtynes praleido blauzdos traumą patyręs „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 18 (7 rez. perd.), Lukas Lekavičius 14, Joffrey Lauvergne’as (7 atk. kam.) ir Nielsas Giffey (6 atk. kam.)– po 9, Joshas Nebo 8 (6 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis 12, Vytenis Lipkevičius 11, Džordže Gagičius (7 atk. kam.), Nikola Radičevičius (4 rez. perd.) ir Kasparas Bėrzinis – po 8.