„Žalgiris“ nugalėjo garbingai kovojusias „Pieno žvaigždes“ © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (4/0) komanda toliau lieka nesuklupusi Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir svečių arenoje 85:69 (22:10, 25:19, 19:23, 19:17) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0/4).

„Žalgiriui“ šįkart nepadėjo Lukas Lekavičius, Janis Strelniekas ir Paulius Jankūnas.

Pasvalio ekipa lieka viena iš dviejų, dar nelaimėjusių šiame „Betsafe-LKL“ sezone – kita tokia yra Prienų „Labas GAS“ (0/2).

Rungtynės gerai prasidėjo „Žalgirio“ komandai, kadangi Tyleris Cavanaugh ir Karolis Lukošiūnas pelnė tritaškius – 11:3. Skirtumas tarp komandų tik augo (22:9), o po spurto 12:0 „Žalgiris“ jau buvo priekyje 34:12. Nors pasvališkiai buvo sumažinę deficitą (29:43), taškus akyviau rinko Marquesas Townesas, o tritaškius pataikė Arnas Beručka (38:53), „Žalgirio“ legionieriai vėl leido kauniečiams jaustis tvirčiau – 65:49.

Trečiajame kėlinyje „Pieno žvaigždės“ neteko Žygimanto Skučo, kuris prieš tai užsidirbo nesportinę, po to – techninę pražangą, tad iškeliavo į rūbinę.

Šiek tiek laiko pasireikšti gavo ir Marekas Blaževičius, produktyviai jį išnaudojęs, o „Žalgiris“ toliau žingsniavo pergalės link. Pasvališkiai garbingai kovojo iki pabaigos ir nesileido triuškinami, bet turėjo pripažinti „Betsafe-LKL“ daugkartinių čempionų pranašumą.

Žalgiriečių gretose ilgiausiai žaidė Emmanuelis Mudiay’us (26 min.), bet pelnė tik 4 taškus bei atliko 8 perdavimus, Tyleris Cavanaugh rungtyniavo 25 minutes, likę – ne ilgiau 24.

M.Blaževičius per 11 minučių spėjo pelnyti 7 taškus ir atkovojo 4 kamuolius. Tiesa, rungtynėms einant į pabaigą jis spėjo gauti techninę pražangą už vaidybą.

Dviženklį rezultatyvumą nugalėtojų gretose fiksavo trys žmonės: T.Cavanaugh (14), Nielsas Giffey (13) ir Joshas Nebo (13).

Karolis Lukošiūnas rungtyniavo 22 minutes, per kurias pelnė 9 taškus, pataikė 3 tritaškius iš 5. Snaiperis žaidė ilgiausiai šiame sezone.

Kitas „Betsafe-LKL“ mačas „Žalgirio“ laukia spalio 10 dieną prieš Klaipėdos „Neptūną“, o pasvališkiai dieną vėliau kovos su Jonavos „CBet“.

„Žalgiris: T.Cavanaugh 14, Nielsas Giffey ir J.Nebo – po 13, K.Lukošiūnas ir E.Ulanovas – po 9, M.Blaževičius ir M.Kalnietis (7 rez. perd.) – po 7.

„Pieno žvaigždės“: S.Jarumbauskas 15 (7 atk. kam.), Ž.Skučas 14 (5 atk. kam.), M.Townesas 9, K.Guščikas 8 (7 atk. kam.), P.Danisevičius ir A.Beručka – po 7.

„Kai kurie komandos žaidėjai pirmąkart čiupinėjo „Žalgirį“, jiems tai buvo geras krikštas, pas kai kuriuos tai buvo psichologinė kova su savimi. Pradžioje jautėsi pasimetimas, „Žalgiris“ pabėgo į priekį ir turėjome grįžti į rungtynes. Manau, kad pergalės žalgiriečiai nusipelnė. Pozityvas toks, kad kovojome iki galo“, – po mačo sakė „Pieno žvaigždžių“ treneris Mantas Šernius.

„Manau, kad išėjome į aikštę su tinkamu nusiteikimu, turime traumų, nežaidė Lekavičius, Jankūnas, Strelniekas, bet vaikinai su tuo susitvarkė gerai. Lukas patyrė nugaros traumą Vilerbane, Janis ten pat susižeidė klubą“, – po mačo problemas vardino Martinas Schilleris.