„Žalgiris“ namuose pralaimėjo Eurolygos autsaideriams © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (3-3) krepšininkai patyrė apmaudžią nesėkmę Eurolygoje. „Žalgirio“ arenoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 88:91 (30:24, 26:26, 24:22, 8:19) nusileido Vilerbano ASVEL (1-5) krepšininkams.

Keenanas Evansas ir Rolandas Šmitas dvikovos pradžioje atsidarė taikliais tritaškiais, dvitaškiu pasižymėjo Lukas Lekavičius, o K.Evansas ir Edgaras Ulanovas įmetė po dvitaškį su varžovų pražangomis – 14:6. E.Ulanovas pridėjo dvitaškį, po penkis taškus surinko K.Evansas ir Laurynas Birutis, Nazas Mitrou-Longas surengė aštrų reidą po krepšiu, o Arnas Butkevičius realizavo du baudų metimus – 30:24.

Prie baudų metimo linijos neklydo ir vėliau du taškus greitoje atakoje pelnė Tomas Dimša, puskablį įmetė Brady Manekas, reidą po krepšiu rezultatyviai užbaigė K.Evansas, o E.Ulanovas ir T.Dimša taikliai metė iš toli – 44:38. Kevarriusas Hayesas įdėjo iš viršaus, du baudų metimus sumetė L.Lekavičius, L.Birutis įmetė metimą iš po krepšio, o T.Dimša ir K.Evansas pirmą rungtynių pusę užbaigė tritaškiais – 56:50.

R.Šmitas, K.Hayesas ir L.Lekavičius pridėjo po du taškus, ketvirtą savo tritaškį įmetė K.Evansas, o užsivedęs T.Dimša smeigė tris iš eilės – 74:63. Komandos draugo metimą pataisė L.Birutis, prasiveržimą po krepšiu taikliu metimu užbaigė T.Dimša, o kėlinio pabaigoje K.Evanso perdavimu pasinaudojo ir dėjimą iš viršaus atliko L.Birutis – 80:72.

Lemiamo ketvirčio pradžioje daugiau nei tris minutes taškų nepelnę žalgiriečiai leido varžovams priartėti (80:78), bet tada vidutinio nuotolio metimu taškų sausrą nutraukė K.Hayesas, o E.Ulanovas taškus rinko nuo baudų metimo linijos – 86:60. Puolime vėl įstrigę žalgiriečiai likus žaisti pusantros minutės jau vijosi varžovus (86:87), tuomet reidą po krepšiu surengė E.Ulanovas, bet nuo pralaimėjimo tai neišgelbėjo – 88:91.

„Žalgiris“: T.Dimša 21, K.Evansas 19 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), E.Ulanovas 14, L.Birutis 11, K.Hayesas 6, L.Lekavičius 6, R.Šmitas 5 (5 atk. kam.), N.Mitrou-Longas 2, A.Butkevičius 2, B.Manekas 2, D.Giedraitis 0.

ASVEL: T.Luwawu-Cabarrot 19, Y.Fallas 15, J.Lauvergne 13, M.Scottas 12.