„Žalgiris“ Eurolygoje iškovojo penktą pergalę iš eilės © zalgiris.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje iškovojo penktą pergalę iš eilės. Martino Schillerio auklėtiniai pirmąjį Eurolygos ratą užbaigė Berlyne rezultatu 74:71 (12:14, 19:23, 23:11, 20:23) įveikdami vietos ALBA.

Nerezultatyviai prasidėjusioje dvikovoje per pusę kėlinio dvitaškį pataikė Marius Grigonis, o Joffrey Lauvergne dukart taikliai atakavo iš po krepšio – 6:8. Antroji pirmojo ketvirčio pusė taip pat nebuvo rezultatyvi. Po vieną baudos metimą pataikė Paulius Jankūnas ir Augustine‘as Rubitas, abu sumetė Rokas Jokubaitis, o baigiantis kėliniui iš viršaus įdėjo Martinas Gebenas – 12:14.

Antrą kėlinį taikliu baudos metimu pradėjo tas pats M.Gebenas, reidą po krepšiu surengė R.Jokubaitis, tą patį pakartojo Lukas Lekavičius, tačiau varžovai įgijo kiek didesnį pranašumą – 17:25. Netaiklų komandos draugo metimą pakartojo J.Lauvergne, dvitaškį pridėjo M.Grigonis, Nigelas Hayesas pataikė nelengvą metimą, bet „Žalgirio“ deficitas išaugo iki dviženklio – 23:33. Keturis taškus iš eilės surinko J.Lauvergne, likus pusei minutės iki pertraukos pirmą komandos tritaškį pataikė N.Hayesas, o kėlinuką taikliu baudos metimu užbaigė Thomasas Walkupas – 31:37.

Po pertraukos aštuonis taškus iš eilės surinko du tritaškius smeigęs N.Hayesas, o J.Lauvergne dviem dėjimais iš viršaus išlygino rezultatą – 43:43. Tolimą metimą pataikė P.Jankūnas, keturis taškus iš eilės surinko A.Rubitas, o kėlinuką taikliais dvitaškiais užbaigė L.Lekavičius ir R.Jokubaitis – 54:48.

Lemiamą ketvirtį penkiais taškais iš eilės pradėjo N.Hayesas,  o iš po krepšio pataikė P.Jankūnas ir J.Lauvergne – 63:59. Keturis taškus įmetė M.Grigonis, o prasidėjus paskutinei rungtynių minutei iš toli pataikė A.Milaknis – 70:65. Varžovams priartėjus šaltakraujiškai visus keturis baudų metimus realizavo M.Grigonis ir „Žalgiris“ iškovojo dar vieną pergalę – 74:71.

„Žalgiris“: N.Hayesas 18 (6 atk. kam.), J.Lauvergne 16 (7 atk. kam.), M.Grigonis 12 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 6 (7 atk. kam.), R.Jokubaitis 6, A.Rubitas 5, L.Lekavičius 4, M.Gebenas 3, A.Milaknis 3, T.Walkupas 1 (4 rez. perd.)

ALBA: S.Fontecchio 14, L.Sikma 11, N.Giffey 11, T.Schneideris 11.