„Žalgiris-2“ ketvirtajame kėlinyje palaužė „Sūduvą-Mantingą“ © stopkadras

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (24-6) savaitgalį VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse baigė pralaimėjimu.

Povilo Šakinio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 74:89 (18:28, 22:15, 21:18, 13:28) nusileido Kauno „Žalgirio-2“ (15-16) krepšininkams, kurie iki šios dienos susitikimo buvo pralaimėję tris kartus paeiliui.

Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jam įpusėjus 71:66 pirmavo jaunieji žalgiriečiai, tačiau visai netrukus Mantas Rubštavičius pataikė iš toli ir „Žalgirio-2“ pranašumas išaugo iki 8 taškų – 74:66.

Prabėgus mažiau nei minutei M. Rubštavičius Marijampolės klubui atseikėjo dar vieną tolimą metimą, Modestas Kancleris įkrovė iš viršaus ir svečių persvara išaugo iki dviženklės (79:66).

Galutinį tašką rungtynėse padėjo Dominykas Stenionis, kuris likus kiek mažiau nei 3 minutėms pataikė dvitaškį ir padidino kauniečių pranašumą iki 15 taškų (81:66).

Marijampolės ekipoje geriausiai pasirodęs Gintautas Matulis pelnė 15 taškų (5/6 dvit., 0/3 trit., 5/5 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgirio“ dublerių komanda vertėsi be dviejų aukštaūgių Pauliaus Murausko ir Vitalijaus Kozio.

„Sūduva-Mantinga“: Gintautas Matulis 15 (5/6 dvit.), Šarūnas Beniušis 13 (6/7 dvit.), Tomas Galeckas (2/7 trit.) ir Edvinas Jezukevičius (8/8 baudos) po 11.

„Žalgiris-2“: Mantas Rubštavičius 22 (6/10 trit.), Dominykas Stenionis 15 (4/4 dvit., 2/5 trit.), Kerras Kriisa 12 (2/10 trit., 9 rez. perd.), Erikas Venskus (4/8 dvit., 10 atk. kam.) ir Modestas Kancleris po 10.

Šilutės „Šilutė“ (21-9) po atkaklios kovos VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pirmosios grupės susitikime namuose iškovojo pergalę 81:77 (22:14, 19:26, 15:18, 25:19) prieš Joniškio „Delikatesą“ (15-15).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti minutę ir 5 sekundes Rokas Ulvydas dvitaškiu sumažino svečių atsilikimą iki 3 taškų – 72:75.

Kitoje aikštės pusėje Andrius Gaidys išprovokavo pražangą ir neklydo nuo baudų metimo linijos, Omaras Alstonas perėmė kamuolį ir likus 32 sekundėms šeimininkams suteikė 7 taškų pranašumą 79:72.

„Delikatesas“ dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau šeimininkai neklydo nuo baudų metimo linijos ir šventė pergalę.

Joniškio komandoje nežaidė rezultatyviausias komandos krepšininkas Eimantas Stankevičius.

„Šilutė“: Simonas Serapinas 16, Omaras Alstonas (8 atk. kam.) ir Ernestas Sederevičius po 14, Andrius Gaidys 11 (7 rez. perd.), Linas Lekavičius 10 (8 atk. kam.).

„Delikatesas“: Rokas Ulvydas 18, Aistis Pilauskas 17 (6 rez. perd.), Giedrius Stankevičius 12 (25 naud. bal., 10 atk. kam.), Andrius Globys (9 atk. kam.) ir Mantvydas Žukauskas po 10.

Mažeikių „Ereliai“ (13-17) po spurto ketvirtajame kėlinyje iškovojo pergalę namuose 96:84 (27:23, 19:23, 22:20, 28:18) VIKINGLOTTO-NKL antrosios grupės susitikime prieš Palangos „Kuršius“ (12-18).

Ketvirtojo kėlinio viduryje Aidas Viskontas pelnė 5 taškus paeiliui ir svečių deficitą sumažino iki minimalaus – 76:77.

Šeimininkai atsakė laimėdami atkarpą 9:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą likus žaisti 3 minutes ir 54 sekundes – 86:76.

Per likusį rungtynių laiką puolime strigę svečiai turėjo pripažinti Aloyzo Rudžio auklėtinių pranašumą.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo dvigubą dublį užfiksavęs Mantvydas Staniulis. Įžaidėjas pelnė 23 taškus (3/4 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud. Met.) atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo ir prarado po 3 kamuolius bei užfiksavo 31 naudingumo balų rodiklį.

„Ereliai“: Mantvydas Staniulis 23 (31 naud. bal., 10 rez. perd.), Rokas Stankevičius 22 (8 atk. kam.), Jameelas Bernardas Tayloras 18 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Justas Nausėdas 16, Mogga Lado 14 (16 atk. kam.).

„Kuršiai“: Aidas Viskontas 24 (9 rez. perd.), Taurantas Tamošiūnas 12, Mindaugas Reminas ir Luka Zaharijevičius (8 atk. kam.) po 11, Mykolas Dieninis ir Laurynas Lučinskas po 10.